Kış Aylarında Saç Bakımı

Saçlarınızın bakımına elbette ki tüm mevsimlerde özen göstermelisiniz. Ancak bazı aylarda daha dikkatli olmakta fayda var. İşte kış aylarınızda saç bakımı yapmak için öneriler:

-Yaz aylarında güneş ışınları saçlarımıza nasıl zarar veriyorsa kış aylarında da hava sıcaklığının düşük olması, baca dumanlarının artması, kar, yağmur ve soğuk havalar saçlarımızın sağlığını kaybetmesine yol açabiliyor. Bunun için alacağınız birkaç basit önlemle saçlarınızı koruyabilirsiniz. Bu önlemlerin başında saçlarımızın rüzgardan etkilenmemesi ve havadaki nemin azalmasından dolayı saçlarımızın da kurumasının önüne geçmek için dışarı çıkarken mutlaka saçlarımızı bere ya da eşarp gibi sıcak tutacak tekstil ürünleri ile kapatmamız gerekiyor. Ancak bunları kullanırken de aşırı sıkı olmamasına özen göstermeliyiz aksi takdirde saçlarımız oksijensiz kalmasından dolayı saç dökülmesi gibi problemler ortaya çıkabilir.

Kış aylarında saç bakımına ayrı bir özen göstermek gerekmektedir. Kışın duşta kullandığınız suyun sıcaklığını farkında olmadan arttırıyor olabilirsiniz. Ancak böyle bir ısı değişimi saçlar üzerinde oldukça olumsuz etki yaratmaktadır. Saçların yıpranması, saç derisinin kuruması ve saç dökülmesi gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu sebeple saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun her mevsim aynı olmasına gayret gösterin. Ayrıca saçınızı kuruturken saç kurutma makinesinin sıcaklık ayarını mümkün olan en düşük seviyeye getirin.

-Saç yapınıza uygun olan şampuan ve saç kremi kullanmakta saç bakımının vazgeçilmez kurallarından. Saçlarınıza uygun olmayan kozmetik ürünler kullanmanız saç derinizde sorunlar ortaya çıkmasına sebep olabilir.

-Son önerimiz ise saçlarınızı çok sık yıkamamanız yönünde olacak. Haftada en fazla 3 defa yıkamak yeterli olacaktır.

Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış Aylarında Saç Bakımı

Bir önceki yazımız olan Doğal Saçlar için 3 İpucu başlıklı makalemizde doğal saç, doğal saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad