Kış Aylarında Saçlarınızı Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

Kış Aylarında Saçlarınızı Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

 Yazımıza kış aylarında diye başladık ancak saçınızı sadece kış aylarında değil her mevsim korumanız gerekiyor. Kusursuz saçlar için cildinize gösterdiğiniz özeni saçlarınız içinde göstermeniz gerek. Eğer başlangıçta önlem alırsanız saçlarınızın zarar görmesine ve yıpranmasına engel olmayı başarırsınız. Saçınızı korumak için kış aylarında bile güneş ışınlarına karşı koruyucu sprey ya da kremler kullanmanız gerekiyor. Güneş ışınları yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da saçınıza zarar verir ayrıca soğuk hava bu zararın etkilerini arttırır. Peki bunun dışında neler yapmanız gerekiyor? İşte cevabı:

-İhtiyacınız olmadığını düşünseniz bile duş aldıktan sonra mutlaka saç kremi uygulayın. Eğer saçlarınız kuruysa sürdükten sonra yıkamayı gerektirmeyen saç kremlerini tercih etmeniz daha uygun olur. Saç kremi kullanmak saçlarınızın ve saç uçlarınızın kırılmasına karşı alabileceğiniz en iyi önlemlerdendir.

– Kış aylarında dışarı çıkarken yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri de saçlarınızı toplamak. Saçınızı topuz yapabilir ya da at kuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz. Böylece saçınızın önemli bir bölümü hava şartları ile karşılaşmayacak ve zarar görmeyecek.

-Özellikle kış aylarında saçlarınız daha çok kuruduğu için zarar görmeye daha açıktır. Kurudukça da uçları kırılır. Buna engel olmak için saç açıcı fırçalardan kullanarak saçlarınızı düzenli olarak fırçalayın.

-Düzenli olarak saç maskesi yapmak da saçlarınızın kusursuz görünmesini sağlar. Özellikle jojoba yağı, kakao yağı, Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı içerikli maskeleri tercih edin.

-Sürekli olarak vurguladığımız bir diğer konuyu tekrar ediyoruz: aşırı derecede ısı ile saç şekillendiren aletlerden uzak durun. Mutlaka kullanmak zorundaysanız mümkün olan en düşük ısıda çalıştırın.

-Son önerimiz ise soğuk havalarda dışarı çıkarken saçınızı mutlaka şapka ya da bere gibi aksesuarlarla kapatmanız. Böylece saçlarınızı korumuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Parlak Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizde parlak saçlar için yağ, parlak saçlar için yapılması gerekenler ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad