Kısa Saç Modası

Bu sene birkaç ünlü ismi kırmızı halıda kısacık saçları ile gördükten sonra yeniden kısa saçların cazibesine kapıldık. Moda haftalarında düzenlenen defilelere de bakınca kısa saçın yeniden moda olduğu ve trend haline geldiğini anlamak çok zor olmuyor. Yaklaşan 2015 yılında da kısacık saçlar ve keskin saç kesim modelleri trend olacak. Bu aralar küt bob saç modelleri oldukça revaçta bildiğiniz gibi. Bu trend 2015’te de devam edecek. Kısaca bob modeli çok fazla kullanılacak.  Biraz daha ileri gidip kısacık asimetrik kesimli saçlar da inanılmaz ilgi görecek gibi görünüyor. Yıllardır uzun saç kesim modelinden sıkılan kadınlar 2015’e kısa saçlar ile merhaba diyebilirler. Bizce çok seksi ve kışkırtıcı kısa saç kesim modelleri 2015’e damgasını vuracak.

Kısa saç kesim için pek çok model var. Paris moda haftasında kullanılan saç kesim modellerine baktığımızda daha asimetrik ve keskin hatlar görüyoruz. Ensenin kısa tepenin uzun ve asimetrik kesim ile hareketlendirildiği saçlar gayet hoş bir görüntü çiziyor. Bunun yanında saçlarını bu kadar kısa kestiremeyenler içinde şimdilerde tekrar gündeme gelen küt bob modellerde revaçta. Dilerseniz bob stili ile yeni yılda farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Geçen sene ve bu sene içerisinde gördüğümüz saçın bir yanının kazınarak kesilmesi modelleri de 2015’te esintilerini devam ettirecek gibi görünüyor. Hareketli saç kesim modellerinin yanı sıra 2015’in saç kesim stillerinden biri olan düz kesim modeli ile de kısa saçlarınıza çok farklı bir tarz kazandırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Atkuyruğu Modeli başlıklı makalemizde at kuyruğu saç modeli, atkuyrukları ve saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad