Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Saçlarınızı kısa kestirmek istiyor ancak cesaret edemiyor musunuz? Bu yazımızda sizlere kısa saç seçimi için ipuçları veriyoruz.

Kısa saç modelleri kimlere yakışır? Bu sorunun cevabı herkesi mutlu edecek şekilde: kısa saç neredeyse herkese yakışan bir modeldir. İşin sırrı yüz şeklinize ve saç yapınıza uygun bir model seçmektedir. Peki bunu nasıl yapacağız? İşte cevabı:

Eğer oval bir yüz şekliniz varsa hep belirttiğimiz gibi çok şanslısınız. Sizin yüzünüze kısa saç modelleri de dahil olmak üzere neredeyse tüm saç şekilleri çok yakışacaktır. Uzun bir yüzünüz varsa çene hizasında bir bob saç kesimi ya da shag kesimi size uygun kısa saç modelleridir. Pixie saç kesimi uzun yüzlerde pek hoş durmamaktadır. Pixie kesimi özellikle kalp şeklinde yüzleri olanlar ve oval bir yüz şekline sahip olanlar tercih etmelidir. Yuvarlak biz yüzünüz varsa çenenizden birkaç cm aşağıda biten klasik bir bob kesim ya da uzun bir bob kesim sizin için en uygun modellerdir.

Bob Saç Modeli Foto Galeri

Shag (Kırpık) Saç Modeli Foto Galeri

Eğer uzun bir boynunuz, güzel omuzlarınız ve çeneniz varsa kısa saç kesimleri sizde harika durur. Ama boynunuz kısaysa, geniş omuzlarınız ya da gerdanınız varsa çenenizden en azından birkaç cm aşağıda biten saç modellerini seçebilirsiniz. Uzun bob saç modelleri sizin için çok uygun.

Uzun Bob Saç Modeli Foto Galeri

Pixie saç modeli, kısa saç modelleri arasında en popüler olanlardan biri. Ancak saçınızı pixie kestirmeyi düşünüyorsanız bu modelin özellikle uzun boyunlu kadınlarda güzel durduğunu bilmenizde yarar var. Ayrıca minyon kadınlarda da çok hoş duruyor. Eğer fazla kiloluysanız bu modelden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Pixie Saç Modeli Foto Galeri

Saç yapınızın saç kesiminiz için çok önemli olduğunu daha önce söylemiştik. Örneğin çok kıvırcık saçlarınız varsa kısa saç maalesef sizde hiç hoş durmayacaktır. Buna rağmen size uygun bazı modeller bulma ihtimaliniz var. Bu kesimleri yaparken kuaförünüzün çok dikkat etmesi lazım.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri Foto Galeri

Ve son olarak şunu da aklınızdan çıkarmayın: yaşınız kaç olursa olsun saçlarınız yeterince sağlıklı ve bakımlı olduğu sürece her türlü saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pixie Saç Modeli Foto Galeri başlıklı makalemizde kısa saç modelleri, PIXIE ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad