Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri

Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri

Bu yazımızda sizlerle yapımı çok basit olan yedi saç modelini paylaşıyoruz. Bu modelleri yapabilmek için saçlarınızın çene hizasında bir bob kesimi olması gerekiyor. Çok aceleniz olduğu zamanlarda hemen yapıp çıkabileceğiniz bu saç modelleri kısa zamanda favoriniz olacak!

1-Saçlarınız kaküllü ise kakül kısmını arkaya doğru yatırıp hafifçe bombe vererek tel toka ile tutturun. Bu kadar basit bir hareket bile saçınızı olduğundan farklı gösterecektir.

2-Saçınızı ön kısmından küçük bir tutam alarak her seferinde bir tutam daha ekleyerek ve geriye doğru burarak uç kısmından tel toka ile tutturun, işte size basit bir model daha.

3-Saçlarınızın yanlarını ve üstünü kulaklarınızın üzerindeki bir hizadan geriye doğru toplayın ve başınızın üzerine doğru hafifçe iterek kabarmasını sağlayın. Orta boy bir kelebek toka ile tutturduktan sonra yanlardan çıkan tutamları da tel toka ile sabitleyebilirsiniz. Krepe tarağının metal kısmı ile saçınızın biraz daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz kaküllerinizi de hafifçe burarak tokayla yan tarafta tutturabilirsiniz.

4-Saçınızı yana ayırdıktan sonra daha az saç kalan taraftaki saçlarınızı yan taraftan arkaya doğru bastırarak çekin ve arka kısımda tokalayın. Dilerseniz kaküllerinizi de yana doğru tokayla tutturabilirsiniz.

5-At kuyruğu yapmak için saçlarınızın çok kısa olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Önce saçlarınızı at kuyruğu haline getirin ve mümkün olduğu kadar çok saçınızı lastik tokayla bağlayın. Sonra elastik bir saç bandını kaküllerinizi de arkaya yatıracak şekilde başınıza geçirin. Böylece ensenizdeki kısa saçları tutmak ve yukarı kaldırmak kolaylaşacak. Ensenizdeki saçları da toplayarak at kuyruğunuzun altında klipsli bir toka ile tutturun. Tel tokalarla da yanlardan çıkan saçları sabitleyin. Parmaklarınızla saçınızın tepe kısmına biraz hacim verebilirsiniz.

6-Taşlarla süslü bir tacı saçınıza takın ve yanlardan iki tutam saçınızın öne çıkmasını sağlayın. Dilerseniz bu tutamları bukle haline getirebilirsiniz.

7-Saçınızın bir tarafından alacağınız ince bir tutam saçı videoda gösterildiği bir şekilde örün ve saçınızın arka tarafında tel toka ile tutturun. İsterseniz saçınızın iki tarafını da bu şekilde örebilirsiniz. İşte örgülü saç modeli hazırlamış oldunuz!

Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri Video:

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 sarı saç modelleri, miley cyrus saç ve sarı saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad