Kıvırcık ve Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık ve Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık saçlar bakım yapılması ve şekillendirilmesi çok zor olan saç tiplerinden biri. Bu yazımızda saçlarınızın elektriklenerek kabarmasını ve buklelerinizin karışarak düğümlenmesini engellemenin yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

-Kıvırcık ve kabaran saçlarla baş etmenin en iyi yolu derinlemesine nemlendirici bir saç kremi kullanmaktır. Saç kremi sayesinde bukleleriniz daha kolay taranıp şekil alır. Saç kremini 5 dakika kadar saçlarınızda tuttuktan sonra yıkamalı ve her şampuanlamadan sonra mutlaka saç kremi kullanmalısınız.

-Saçlarınızı saç kurutma makinesinin difüzörü ile kullanıyorsanız saçlarınıza iyice yaklaştırarak kullanmayın. Yaklaşık bir karış mesafede tutarak saçlarınızı kurutun.

Saçı havlu ile kurutmak gerektiğinde kesinlikle ovalayarak kurutmayın, saçlarınız iyice kabarır ve daha da kıvırcık hale gelir. Bunun yerine havluyu nazikçe bastırarak saçlarınızın nemini alın. Biraz zamanınızı alabilir ama ortaya çıkan sonuç buna değecektir.

-Saçların dalgalanmasının en büyük sebeplerinden biri saçların kuru olmasıdır. Bu yüzden saçlarınız için nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Ayrıca saç düzleştirici ya da saç maşası gibi cihazları kullanmadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu bir sprey kullanın.

-Saçlarınız kıvırcıksa kesinlikle fırçalamayın, aksi takdirde iyice kıvırcık hale gelir. Bunun yerine saçınız ıslakken geniş dişli bir tarak ile tarayın. Saçlarınız kuruyken sadece parmaklarınızı kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

-Bazı günler saçlar daha inatçı olabiliyor. Eğer saçınızı şekillendirmekte zorlanıyorsanız at kuyruğu ya da şık bir saç örgüsü yaparak günü kurtarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad