Kuaförde Satılan Şampuanlar Daha Mı İyi?

Kuaförde Satılan Şampuanlar Daha Mı İyi?

Şampuanlar üretilip kullanılmaya başladığı tarihten bugünlere kadar kuaför salonlarında satılan pahalı şampuanlar ile marketlerde satılan ucuz şampuanlar arasındaki savaş devam ediyor. Bir tarafta daha kaliteli oldukları iddia edilen ve fiyatları oldukça yüksek olan şampuanlar, diğer tarafta ise marketlerde her bütçeye hitap eden şampuanlar. Peki bu şampuanlar arasında gerçekten fark var mı?

Kuaför salonlarında satılan profesyonel şampuanlar ile marketlerde satılan şampuanlar arasında aslında çok da gözle görülür, elle tutulur bir fark yoktur. Sonuç olarak tüm şampuanlar saç derisini ve saçları yıkamak amacıyla kullanılır ve hepsi de hemen hemen aynı içeriklere sahiptir. Durum böyleyse neden pahalı bir şampuan alayım diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı ise şöyle: profesyonel şampuanların içeriği biraz daha yumuşak olduğundan saçlar şampuana daha iyi cevap verir ve kolay şekillenir. Ayrıca bu şampuanlar konsantre olduğundan çok daha az miktarını kullanmanız saçlarınızı temizlemeniz için yeterli olmaktadır.

Bu bilgilerin ışığında hangi tür şampuan seçimi yapmak istediğiniz ise tamamen sizin tercihinize ve bütçenize kalmış.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad