Kuaförünüzü Değiştirmeniz Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Kuaförünüzü Değiştirmeniz Gerektiğini Nasıl Anlarsınız?

Kuaför seçimi saçlarına özen gösteren tüm kadınlar için son derece önemlidir. Bu yüzden iyi bir kuaför bulduğumuzda ondan vazgeçmek istemeyiz. Ancak kimi zaman artık kuaför değiştirme vakti gelmiştir fakat bu zamanın geldiğini anlamakta bazen zorlanabiliriz. Bu yazımızda sizlerle kuaförünüzü ne zaman değiştirmeniz gerektiğinin ipuçlarını paylaşıyoruz.

-Eğer kuaförünüze istediğiniz saç kesimini ya da saç rengini açıkça tarif ediyorsanız ve yine de sizi dinlemeyip kendi istediğini yapıyorsa bunu kuaförünüzü değiştirmeniz gerektiğinin işaretleri arasında sayabilirsiniz. Tabii ki kuaförünüzün uzman görüşü saç kesimi ve diğer işlemlerde çok önemlidir ama sonuç olarak sizin isteğinize saygı duymaları gerekir.

-Saçlarınızın sadece uçlarındaki kırıkları kestirmek için kuaföre gitmenize rağmen saçınızı istediğinizden daha fazla kısaltıyorsa bu gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Sizin uzatmak için o kadar zahmet çektiğiniz saçlarınızı kuaförünüz düşünmeden kesiyorsa memnuniyetsizliğinizi mutlaka dile getirin. Eğer bu durum birden fazla kez tekrarlanırsa kuaförünüzü değiştirmeyi düşünmelisiniz.

-Saçlarınızı kestirdiğinizde, boyattığınızda ya da başka herhangi bir işlem uygulattığınızda sonuç istediğiniz gibi olmamışsa ve  bunu kuaförünüze söylemenize rağmen durumu düzeltmek için isteksizlik gösteriyorsa kuaförünüzü değiştirmenizi öneriyoruz.

-Kuaförünüzle iletişim kurabilmeniz de çok önemli. Saçlarınızı yaparken sohbet etmeniz çok doğal. Ama bu sohbet sizi rahatsız edecek konulara gidiyorsa ya da konuşma tarzı sizi rahatsız etmeye başlamışsa kuaför değiştirmek için uygun zaman olabilir.

-Kuaförünüzden randevu almaya çalıştığınızda bazen hemen randevu vermesi mümkün olmayabilir. Ama her seferinde çok ileri tarihleri randevu veriyorsa bu da kuaförünüzü değiştirmeniz gerektiğinin işaretlerinden biri olarak sayılabilir.

-Saçlarınız güzel olmasını istiyorsanız bazen yapılan işlemler saatler sürebilir. Ancak sadece dip boya yaptırmak gibi işlemler uzun saatler sürüyorsa kuaförünüzü değiştirme konusunu değerlendirmeye almalısınız.

-Son önerimiz ise eğer gittiğiniz kuaför salonundaki fiyatlar diğer salonlara göre çok yüksekse değişiklik yapmayı düşünmeniz. Gerçekten beğendiğimiz bir kuaföre ortalamanın biraz daha üzerinde ücret vermek sorun olmayabilir ancak diğer yerlere oranla iki katı fazla kuaför ücreti ödemek de çok mantıklı değil.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad