Masum Bukleler

Tatlı bukleler her zaman için ilgi odağı olmuştur. Fakat bu bukleler yeteri oranda yapılmaz ise günlük hayatta biraz abes kaçabilmektedir. İşte bu korku yüzünden pek çok kadın saçına maşa yapmaktan çekinmektedir. Romantik bukleleri elde etmek için elbette birkaç püf noktası vardır ancak el alışkanlığı da son derece önemlidir. Yani hanımlar maşa yapa yapa romantik bukleler elde edebilirsiniz. Bu saç modeli çok rağbet görmesine rağmen dediğimiz gibi evde yapılması pek tercih edilmeyen saç modelidir. Ama bu gün size vereceğimiz saç modeli tarifiyle artık elinizden maşa düşmeyecek diyoruz. Üstelik inanılmaz hızlı ve pratik. Bu saç modeli tarifine bayılacaksınız.

Masum bukleler saç modeli oldukça basit olduğu gibi son derece de güzel durmaktadır. Hele ki saçlarınızda ombre uygulaması varsa nefis olacak. Özellikle düz saç kesimi olan saçlarda harika durmaktadır. Çünkü düz saç kesimi bu saç modeline çok yakışmaktadır. Maşanızı ısıtın. Maşanız geniş olursa çok daha iyi olacaktır. Saçlarınızı yanlardan iki parçaya ayırın ki yapması daha kolay olsun. Çok ince olmayan ama çokta kalın olmayan tutamlar alarak uçtan yukarı doğru sarın. Durun! Fazla değil sadece yarıya kadar kulak hizasını geçmeyin.  Maşa uygulamasını sadece uçlara uygulayacağız. Bütün saçlarınızı bu şekilde yaptıktan sonra maşayla üst tarafları şöyle bir düzleştirin. Masum buklelerinizi spreyleyin. Hazırsınız.

Bir önceki yazımız olan Ense Topuzu başlıklı makalemizde en güzel topuz modelleri, ense topuz modelleri ve mopuz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad