Mükemmel At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

Mükemmel At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

At kuyruğu saç modelleri pratik oluşları sebebiyle hanımlar tarafından en çok tercih edilen modellerin başında yer alıyor. Ancak at kuyruğunun mükemmel görünmesi için bazı kurallar var. Bu yazımızda mükemmel at kuyruğu yapmanın ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Klasik At Kuyruğu Saç Modelleri

krepe

krepe

 

At kuyruğunun güzel durmasının kurallarından biri saçınızın hacimli durmasıdır. Bu yüzden krepe tarağı ile saçınızın önlerini krepe yaparak kabartın. Daha sonra krepe yaptığınız saçlarınızı bir fırça yardımı ile düzeltin.

 

 

At kuyruğu

At kuyruğu

Kulaklarınızın arkasından başlayarak saçınızı arkada bir U şekli oluşturacak şekilde toplayın. Ense kısmınızda kalan saçları ince bir lastik yardımıyla aşağıdan klasik at kuyruğu yapın. Bu sayede at kuyruğunuz daha uzun duracak.

 

At Kuyruğu Modeli

At Kuyruğu Modeli

 

Saçınızın üstte kalan kısmını yanlarına sprey sıkarak ve tarak yardımıyla düzelterek lastik bir toka ile at kuyruğu haline getirin. Daha sonra krepe tarağı ile lastiğe yakın yerlerden saçınızı kabartın. Böylece lastik ve alttaki at kuyruğu dışarıdan bakınca hiç görünmeyecek.Lastiğin alt tarafından bir saç tutamı alarak lastiğin etrafında dolaştırın ve bir tel toka yardımıyla tutturun. Daha hoş bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Son olarak küçük bir kelebek tokayı at kuyruğunuzdan almış olduğunuz bir tutam saçın altına tutturun, bu sayede saçınız daha kabarık ve hacimli görünecek.

Aşağıda bulunan at kuyruğu saç modeli videosunu izleyerek at kuyruğunuzu daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modeli Video:

Bir önceki yazımız olan Miley Cyrus Saç Modelleri başlıklı makalemizde miley cyrus saç modelleri, miley cyrus saç stili ve miley cyrus saçları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad