Muz Maskesi

Muz Maskesi

Muz neredeyse her mevsim bulunabilen ve zengin potasyum, vitamin, anti-oksidan özelliklerinin yanı sıra içeriğinden bulunan doğal yağlar ile muhteşem bir meyve. Evde yapacağınız muz maskesi ile saçlarınıza ihtiyacı olan dayanıklılığı kazandırabilir ve saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Muz, içeriğinde bulunan potasyum ile yıpranmış saçlarınızın onarılmasını, kuru saçlarınızın nemlenmesini ve daha sağlıklı bir saç derisine sahip olmanızı sağlar. Bu harika saç maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler ise: 2 olgun muz, 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı baldan ibaret.

Hazırlanışı: Muzları içerisinde en küçük bir topak kalmayıncaya kadar blender ile ezin. İçerisine balı, Hinistan cevizi yağını ve zeytinyağını kattıktan sonra iyice karıştırın. Karışımı saç derinize ve saçlarınıza sürdükten sonra en az 5 dakika bekletin. Ilık su ile saçlarınızı iyice durulayın. Organik güzel kokulu bir şampuanla yıkayın. İşte kendi kendinize saç bakımı yapmak bu kadar basit!

Bir önceki yazımız olan Besleyici Saç Maskesi başlıklı makalemizde evde saç bakımı, evde saç bakımı maskeleri ve saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad