Muz Maskesi

Muz Maskesi

Saç bakımı yapmanın en kolay yollarından biri evde kendi hazırlayacağınız saç maskeleri ile saçınıza belirli aralıklarla bakım yapmaktır. Sizi hem kuaföre gitmekten hem de masraf etmekten kurtaracak bu yöntem ile kurumuş ve yıpranmış saçlarınız kısa sürede canlanacak ve ışıltılı bir görünüm kazanacak. Bugün tarifini vereceğimiz muz maskesi, muzun içindeki potasyum sayesinde saçlarınızı ağırlaştırmadan saçınıza dayanıklılık kazandırır ve saçınızı onarır. Sağlıklı saçlar için tek yapmanız gereken kendinize biraz zaman ayırmak.

 Malzemeler:

1 muz (olgun olmasına dikkat edin)

1 çorba kaşığı bal

 Hazırlanışı:

Muzu blender yardımıyla pürüzsüz bir kıvama getirin. Aksi takdirde muz parçacıkları saçınıza yapışır. İçine balı da kattıktan sonra karışımı saçınıza sürün ve saçınızı duş bonesi ile kapattıktan sonra 15-20 dakika kadar bekleyin. Su ile duruladıktan sonra şampuanla yıkayarak temizleyin. Saç kremi uygulayın. Kendi hazırladığınız saç maskesi ile bakım yapmak işte bu kadar basit!

Bir önceki yazımız olan İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri başlıklı makalemizde ince telli saçlar için şampuan, kerastase ve pantene hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad