Muz ve Avokado Maskesi

Sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmanın en etkili yolları arasında saç maskesi kullanmak ön plana çıkmaktadır. Sizde saçlarınıza gereken bakımı düzenli olarak yaparsanız hayalini kurdunuz mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. Kuru saçlara sahipseniz ve evde doğal saç maskesi yapmayı düşünüyorsanız muz ve avokado maskesini deneyebilirsiniz. Muz ve avokado maskesi ile saçlarınızın canlanmasına yardım etmek sizin elinizde. Kadınların güzellik sırları arasında yer alan bu harika maskeyi hazırlayabilmeniz için ihtiyacınız olan malzemeler se şunlardır.

  • Bir tane olgun muz
  • Bir tane olgun avokado
  • Bir yemek kaşığı buğday özü yağı (İsteyenler zeytinyağı da kullanabilirler)
  • Bir kaç damla gül, lavanta veya yasemin yağı

Hazırlanışı

Malzemeleri derin bir kabın içinde blender kullanarak güzelce karıştırmalısınız. Karıştırma işleminin ardından elde ettiğiniz saç maskesini saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Ancak öncesinde saçınızı şampuanla yıkamalı ve tarayıp havluyla güzelce kurulamanız gerekmektedir. Karışımı saç dipleriniz dahil olmak üzere tüm saçlarınıza kökten ucuna kadar güzelce uygulayın. Sonrasında saç bonesi kullanıp saçlarınızı örtmeli ve saç maskesinin etki edebilmesi için 15 dakika kadar beklemelisiniz. Bu sürenin sonunda saçlarınızı iyice yıkamalı ve karışımı saçınızdan çıkartmalısınız. En etkili saç maskelerinden biri olarak gösterilen muz ve avokado maskesi ile siz de mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçlarınızın canlanmasını arzu ediyorsanız muz ve avokado maskesi tam size göre demektir. Güzellik sırları arasında da yer alan muz ve avokado maskesi ayda bir defa hazırlanıp saça uygulanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde Doğal Saç Bakımı Yapmak başlıklı makalemizde en etkili saç maskeleri, saç bakımı ve saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad