Örgülü Topuz Modeli

Örgülü Topuz Modeli

Topuz modelleri her zaman için en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlerle son zamanlarda defilelerde sıkça kullanıldığını gördüğümüz örgülü bir topuz modelini paylaşıyoruz.

Bu modeli yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler orta kalınlıkta bir saç maşası, krepe tarağı, saç spreyi, saç bandı, tel tokalar ve lastik tokalar. Topuzu yapmaya saçınızı tarak yardımıyla ortadan ayırarak başlayın. Saçınızın sağ ve sol ön kısmından birkaç tutamı saç maşası ile kıvırın. Buklelerinize saç spreyi sıkarak sabitleyin. Bukleleri parmaklarınız yardımıyla biraz açarak daha doğal durmalarını sağlayabilirsiniz. Saçınızın tepe kısmından birkaç tutamı krepe tarağı ile kabartın. Böylece saçlarınız daha hacimli duracak. Saçınızın ön tarafından iki tutam hariç geri kalan saçlarınızı normal bir saç örgüsü yapın ve lastik tokayla tutturun. Örgüyü parmaklarınızla hafifçe gevşeterek daha kalın görünmesini sağlayın. Saç örgüsünün ucundan videoda gösterildiği şekilde saçınızı içeri doğru kıvırarak topuz haline getirin ve tel tokalarla tutturun. Kendi zevkinize uygun olarak seçtiğiniz saç bantlarını da takarak topuzunuzu son derece şık bir hale getirebilirsiniz.

Örgülü Topuz Modeli Video:

Bir önceki yazımız olan Sarah Jessica Parker Dalgalı Saç Modeli Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde dalgalı saç, saç modelleri ve sarah jessica parker saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad