Oval Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Oval Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

İster uzun, ister yuvarlak isterse de oval bir yüz şekline sahip olun, önemli olan son moda saç modellerini değil, yüzünüze en yakışan saç kesimi modellerini uygulamaktır. Çevremize baktığımızda maalesef moda uğruna kendisine hiç yakışmayan saç modelleri kullanan pek çok kişiyle karşılaşıyoruz. Bu yazımızda sizlere oval yüz şekillerine yakışan saç modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yüz şeklinizin ne olduğunu bilmiyorsanız aynada inceleyerek karar verebilirsiniz. Yüzünüzün iki yarısı da birbirine eşitse oval bir yüzünüz var demektir. Oval bir yüze sahipseniz şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz, çünkü diğer tüm yüz şekilleri saç kesimleriyle kapatılarak ovalleştirilmeye çalışılmaktadır.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

at kuyruğu modelleri

at kuyruğu modelleri

Oval yüzlere neredeyse tüm saç kesimi modelleri yakışmaktadır. Saçınıza kısa, uzun, katlı, bob kesim, kaküllü kesim şeklinde istediğiniz her modeli uygulatabilirsiniz. Ayrıca saçınızı dalgalı ya da kıvırcık kullanabileceğiniz gibi at kuyruğu ve topuz modelleri de size çok yakışacaktır. Oval bir yüze sahipseniz saçınızı kestirirken yüzünüzün belirginleştirmek istediğiniz bölgesini belirlemeli ve saçınızı buna göre kestirmelisiniz.

orta boy dalgalı saçlar

orta boy dalgalı saçlar

Oval yüze en uygun saç kesimi modellerinden biri ise omuz boyunda kesilmiş ve iri dalga yapılmış bir saç modelidir. Bu modelde saçınızı ortadan ayırmak yüzünüze daha çok yakışacaktır. Bundan başka omuz hizasının yukarısında kesilmiş saçınızı karışık bir tarzda şekillendirmekte son derece hoş bir saç modelidir.

bob saç modeli

bob saç modeli

Oval yüzlere çok yakışan diğer bir saç kesimi ise bob kesimidir. Saçınızı bu modelde kestirerek çenenizi belirginleştirebilirsiniz.

Bob Saç Modelleri Foto Galeri

kısa saç modelleri

kısa saç modelleri

Uygulayabileceğiniz bir diğer model ise çok kısa kesilmiş ve yanlardan yapıştırılmış saç modelleridir. Ancak saçınız kıvırcık ise kesinlikle kısa saç modelleri size pek gitmeyebilir. Bu yüzden kısa saç modellerinden uzak durmalısınız.

kaküllü saç modelleri

kaküllü saç modelleri

Alın bölgeniz geniş ise kaküllü bir model uygulayarak alnınızı kapatabilir, yüzünüzün daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan Uzun Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri başlıklı makalemizde Bob stili, Bukleli saç modelleri ve Dalgalı saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad