Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Oval Yüzler İçin Saç Modelleri

Oval yüz şekli hemen hemen tüm saç modellerinin yakıştığı, bu yüzden de en ideal yüz şekli olarak kabul edilen bir yüz şeklidir. Yüzünüzün oval olup olmadığını anlamak için ayna karşısında incelemeniz yeterli. Eğer yüzünüzün iki yarısı da birbiriyle eşitse oval bir yüz şekline sahipsiniz demektir. Bu da şanslı olduğunuz anlamına gelir, zira diğer tüm yüz şekilleri saç kesimleriyle şekillendirilerek ovale en yakın görüntü verilmeye çalışılmaktadır. Peki oval yüz şekline yakışan saç modelleri hangileridir? İşte cevabı:

Oval yüz şekline yakışan saç modelleri arasında neredeyse tüm modelleri sayabiliriz: kısa saç kesimleri, uzun saçlar, katlı saç modelleri, bob saç kesimi, kaküllü saç modelleri gibi saç stilleri oval yüzlere yakışan saç modelleri arasındadır. Ayrıca saçlarınızın dalgalı ya da düz olması da hiç önemli değil. Her türlü saç şeklini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece eğer saçlarınız kıvırcıksa çok kısa saç modellerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sizler için seçtiğimiz en güzel saç modelleri arasından kendiniz için ilham alabilir, yeni saç stilinizle harika bir değişiklik yapabilirsiniz!

uzun dalgalı saç modelleri

uzun dalgalı saç modelleri

bohem dalgalı saçlar

bohem dalgalı saçlar

orta boy dalgalı saçlar

orta boy dalgalı saçlar

pixie saç kesimi

pixie saç kesimi

shag bob kesimi

shag bob kesimi

Bir önceki yazımız olan Kare Yüz Şekli başlıklı makalemizde kare yüz şekline göre saç modelleri, kare yüzler için saç modelleri ve yüz şekline göre saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad