Parlak Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Parlak Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızın ışıldamasını ve parlamasını istiyorsanız bunun için özel olarak üretilmiş ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak bunun için fazla para harcayamam diyorsanız bu yazımız tam size göre. Önerilerimizi uygularsanız ışıldayan ve parlak saçlar sizi bekliyor!

saç maskesi

-Doğal yağları kullanarak saçınıza bakım yapın. Kenevir yağı, Hindistan cevizi yağı, keten yağı ve avokado yağı hem vücudunuz hem saçlarınız için inanılmaz derecede yararlıdır. Saçlarınızı yıkamadan bir saat önce bu yağlardan birini saçınıza sürün ve bekleyin. Sonra her zamanki gibi şampuanlayın ve saç kremi uygulayın. Bu sayede saçlarınız parlaklaşır ama yağlanmaz.

saç şampuanlama

-Sürekli yazdığımız bir şeyi tekrar ediyoruz: saçlarınızı her gün yıkamayın. Gün aşırı yıkamaya başlarsanız saçlarınızdaki doğal yağlar kaybolmaz ve bu sayede saçlarınız parlak görünür. Saçlarınızı fırçalayarak saç diplerindeki yağların saç tellerinize yayılmasını sağlayabilirsiniz.

saç kremi-Saçınıza en uygun olan saç kremini kullanın. Pahalı olduğu için iyi olduğunu düşündüğünüz bir ürün yerine saç yapınıza en uygun ürünü kullanmak kesinlikle saçlarınıza daha iyi gelecektir. Örneğin kuru saçlarınız varsa kuru saçlar için özel olarak üretilmiş saç kremlerinden kullanın ve aceleniz olsa bile saç kremi sürmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu sayede saçlarınız daha parlak olduğu gibi yıpranma ihtimaline karşı önlem almış olacaksınız.

bebek şampuanı

-Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkayın. Bebek şampuanlarının içerikleri daha farklı olduğu için saçlarınız hem daha yumuşak hem de daha parlak olacak. Harika bir kokusu olması da bebek şampuanlarının başka bir artı yönü.

ceviz

Sağlıklı saçlar için en son önerimiz ise sağlıklı yağlar tüketmeniz yolunda olacak. İster inanın ister inanmayın ama parlak ve sağlıklı saçlar Hindistan cevizi, badem, som balığı, tuna balığı, alabalık ve ceviz gibi gıdaları tüketmenize bağlı. Bu gıdalar aynı zamanda vücudunuz içinde çok yararlı.

Bir önceki yazımız olan Saç Seyrelmesi İçin Çözüm Önerileri başlıklı makalemizde saç dökülmesine çözüm, saç seyrelmesi neden olur ve saç seyrelmesine ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad