Etiketler

Benzer Yazılar

Arkadaşlarınla Paylaş

Parlak ve Yumuşak Saçlar İçin Mayonez Bakımı

Parlak ve Yumuşak Saçlar İçin Mayonez Bakımı

Yumuşak ve parlak saçlar tüm kadınların hayalidir demek abartı olmaz sanırız. Üstelik saçlarınızın ışıltılı ve yumuşacık olmasını sağlamak hiç de sandığınız kadar zahmetli ve pahalı değil. Bunun için size önereceğimiz şeyi duyunca şaşıracaksınız: mayonez! Evet, yanlış okumadınız, mayonez ile saç bakımı yaptığınız takdirde saçlarınız ışıl ışıl ve yumuşak olacak. Peki bunu nasıl mı yapacaksınız? İşte tarifi:

Kesinlikle organik olmasına dikkat edeceğiniz mayonezi saç uçlarınızdan saç diplerinize doğru sürün. Ancak özellikle saç derisi çabuk yağlanan kişiler saç derisine fazla yakın sürmemeye dikkat göstermeli. Ayrıca saç derisinde zaten doğal yağlar olduğu için o bölgenin saç uçları kadar bakıma ihtiyacı yok. Sürmeniz gereken mayonez miktarı saç yapısı ve saç tellerinin kalınlığına göre değişir. Yağlı saçlar için daha az, kuru saçlar için daha çok mayonez kullanmanız gerekir. Mayonezi sürdükten sonra bir duş bonesi ya da plastik bir poşet yardımıyla saçınızı örtün. Bir buçuk saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı önce durulayın, daha sonra şampuanlayarak yıkayın. Hepsi bu kadar!

 

Bir önceki yazımız olan Çilek Maskesi başlıklı makalemizde evde saç bakımı, evde saç maskesi ve evde saç maskesi tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad