Pixie Saç Modeline Şekil Vermenin Yolları

Pixie Saç Modeline Şekil Vermenin Yolları

Pixie saç kesimi modeli son yıllarda gittikçe daha popüler hale geldi. Yüz hatlarını ortaya çıkaran ve hem çocuksu hem de çekici bir görüntü kazandıran pixie saç kesimi modeli eğer saçınızı yıllardır uzun olarak kullanıyorsanız size biraz ürkütücü gelebilir. Zira uzun saçtan çok kısa bir saç modeline geçiş yapmak biraz cesaret isteyen bir iş. Bunu yapmaya cesaret edenler için pixie modeli saçlarını şekillendirme konusunda bazı önerilerimiz olacak.

Halle BerryPixie modeli saçınızı dağınık olarak kullanmak en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Bir jöle ya da başka bir saç şekillendirici yardımıyla saç tutamlarınızı karıştırın ve mümkün olan her yöne doğru karıştırın. Eğer isterseniz saçınızın tepesine doğru bir saç bandıyla tutturarak daha kadınsı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Özellikle Halle Berry bu modeli en çok kullanan ünlülerden.

Miley Cyrus

Saçınızın orta kısmını havaya doğru jöle yardımıyla kaldırıp, iki yanını aşağı doğru sprey yardımıyla sabitlemeniz halinde kullanabileceğiniz pixie saç modeli ise ünlü pop yıldızları Pink ve Miley Cyrus sıkça tercih ediliyor.

Michelle Williams

Saçınızı her zaman ayırdığınız yönün tersi yönünde ve özellikle çok yandan ayırdığınızda da ortaya hoş bir görüntü çıkacaktır. Kendinize Hollywood yıldızı Michelle Williams’ı örnek alabilirsiniz.

Natalie Portman

Saçlarınızı köpük yardımıyla geriye doğru yatırarak son derece seksi bir görüntü elde edebilirsiniz. Tabi makyajınızı da ihmal etmemeniz gerek.

Sharon StonePixie saç kesimi modelli saçlarınızı dalgalı olarak da kullanabilirsiniz. Eğer dalgalı saçlara sahipseniz sorun yok, ama saçlarınız düzse saçınızdan 10-12 kadar tutamı önce jöle sürüp sonra kendi etraflarında yuvarlayarak uçlarından kumaş parçalarıyla bağlayarak tutturun ve bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı çözerek parmaklarınızla hafifçe dağıtın. Saçınız hazır!

Bir önceki yazımız olan Fransız Balık Kuyruğu Örgülü Saç Modeli başlıklı makalemizde balık kuyruğu, balık kuyruğu örgü ve günlük saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad