Platin Sarısı Saçlara Sahip Olmanın İncelikleri

Platin Sarısı Saçlara Sahip Olmanın İncelikleri

Platin sarısı, saç renkleri arasında hiç şüphe yok ki büyük bir öneme sahip. Yıllardır geçmeyen modası ile sarı saçlar ve platin sarısı saç rengi hanımlar tarafından en çok tercih edilen renklerden biri olma özelliğini koruyor. Eğer sizde saçlarınızı platin sarısı rengine boyatmayı düşünüyorsanız bu yazımızda dikkat etmeniz gereken ayrıntıları bulacaksınız. İşte platin sarısı saçlara sahip olmanın incelikleri:

-Herşeyden önce platin sarısının sizin için uygun renk olup olmadığını anlayabilmek için saçınızı boyatmadan önce bu renk bir peruk takarak size yakışıp yakışmadığını kontrol edebilirsiniz. Platin sarısı saçlar özellikle açık renk tenli kişilere yakışmaktadır. Yazın güneşlenirken bronzlaşmadan önce kızararak yanıyorsanız açık renk bir teniniz var demektir. Özellikle çocukken sarışın olanlara yaşları ilerledikçe saç renkleri koyulaşmış olsa bile platin sarısı çok yakışmakta. Esmer tenliyseniz mutlaka bir peruk takarak denemeyi ihmal etmeyin, platin sarısı ne yazık ki esmer tenle pek giden bir renk değil. Ayrıca çok bronzlaşmışsanız da platin sarısı pek yakışmayacaktır, zira bu renk soluk tenlerde daha güzel durmakta.

-Gerçekte koyu renk saça sahipseniz saçınızı platin sarısına boyatmadan önce iyice düşünmenizi öneriyoruz. Çünkü saçlarınız diplerden koyu renk çıkmaya başlayınca ortaya kötü bir görüntü çıkacak ve sık sık kuaföre giderek dip boya yaptırmak zorunda kalacaksınız.

-Eğer yakın zamanda Brezilya fönü gibi kimyasal maddeler kullanılarak yapılan bir işlem gerçekleştirdiyseniz ya da saçınızı boyattıysanız, saçınızı platin sarısına boyatmak, zaten bu işlem esnasında zarar gören saçınıza iyice zarar verebilir. Boyatmadan önce bu konuyu kuaförünüzle ayrıntılı olarak tartışın.

-Saçınız koyu renk ise platin sarısına dönüştürmek biraz zaman alacaktır. Kuaförünüzü birkaç defa ziyaret etmeniz gerekebilir. Koyu renk saçı bir kerede çok açık bir renge dönüştürmeye çalışmak saça büyük zarar verir. Bu sebeple kuaföre birkaç kere gitmeye göze almalısınız.

-Son olarak da istediğiniz saç rengini gösterir bir fotoğrafı mutlaka kuaförünüze götürerek gösterin. Yoksa ortaya istediğiniz saç rengi yerine farklı bir sonuç çıkabilir!

Platin Sarısı Saçlar

Marilyn Monroe ve Sarı Saçları

Bir önceki yazımız olan 2013 Yılı Kahverengi Saç Trendleri başlıklı makalemizde bal rengi, kahverengi saçlar ve koyu kahve hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad