Pompadour Saç Stili Nasıl Yapılır?

Pompadour Saç Stili Nasıl Yapılır?

Pompadour saç stili hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıkça kullanılan bir stil. 1700’lü yıllardan beri var olan bu modelin bu kadar tutulmasının sebebi yapılışının kolay olması ve havalı durması. Bu saç modeli size de çekici geliyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bu modeli yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler ise sadece krepe tarağı, kelebek toka, tel toka ve saç spreyi. İşte başlıyoruz:

Başınızın üst orta bölümünden aldığınız bir tutam saçı kelebek toka yardımıyla toplayın. Arka bölümde kalan saçlarınızı ise yanlardan çok gergin olacak bir biçimde arkada topuz şeklinde toplayın. Sonra üstteki saçlarınızı serbest bırakarak saçınızın önünden başlayarak krepe tarağı ile saçlarınızı kabartın. Kabartma işlemi bittikten sonra saçlarınızı geri yatırın ve spreyleyin. Son olarak da saçlarınızı arkada topuz olarak topladığınız saçlarınıza tel tokayla tutturun. İşte saçınız hazır!

Pompadour Saç Stili Video:

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 sarı saç modelleri, miley cyrus saç ve sarı saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad