Saç Bakımı İçin Pratik Bilgiler

Bugün sizlere saç bakımı konusunda genel ve bir o kadar pratik bilgiler vereceğiz. Her saç tipine uygun bu bilgiler işinize çok yarayacak. Bir kadın için elbette saç bakımı son derece elzem bir ihtiyaçtır. Çünkü saç kadının en önemli güzellik aracıdır. Her gün pek çok işleme rüzgâra ve neme maruz kalan saçlar elbette ciddi bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Ama bazı kadınlar kür hazırlamak ve bunları uygulamaktan kaçınırlar. Yeterli vakit ve gücü kendilerinde bulamazlar. Böyle durumlarda en azından şimdi vereceğimiz küçük tüyoları uygularsanız hiç yoktan saçlarınızı olabilecek dış etkenlerden uzak tutabilirsiniz.

Önce banyoyla başlayalım. Saçınıza en uygun şampuan ve bakım kremini seçmeniz en başta yapmanız gereken temel ihtiyaçtır. Bundan sonra saçınızı olabildiğince soğuğa en yakın ısıdaki suyla yıkamanız yararlı olacaktır. Kullandığınız saç kremini sadece saç uçlarına ve boylarına uygulamalısınız. Saç diplerine saç kremi uygulanmaz. Saç kremini sürdükten sonra seyrek bir banyo tarağıyla saçınızı banyo esnasında tarayabilirsiniz. Tarama işlemi saç köklerine aktivite kazandırır. Banyodan sonra saçınızı havluyla hunharca kurutmanıza gerek yok. Biraz nemini aldıktan sonra havluyu saçınızdan çıkartın. Hemen şampuanınızın tamamlayıcı banyo sonrası spreyini kullanarak ıslak saç uçlarınıza uygulayın. Saçınızın biraz kendi kurumasına bırakın. Sonrasında geniş kafalı bir tarak yardımıyla 1-2 dakika kökten uca tarayın. Kurutma işlemini gerçekleştirirken fön makinasını olabildiğince uzaktan tutup saçınızı elinizle kaldırarak her noktaya eşit derecede ısı gitmesini sağlayın. Saçlarınızı asla ıslakken düzleştirmeyin. Ve saçlarınızı kuruyken taramayın.

Saç şekillendirici kullanıyorsunuz olabildiğince az ısı ayarıyla kullanın. Rüzgârlı havalarda saçlarınızı daha çok toplu kullanmaya özen gösterin çünkü rüzgâr saçlarınıza zarar verir.  Sıcak yaz günlerinde plajda mutlaka saçlarınızı toplayıp bir şapka yardımıyla başınızı örtün ki güneşin zararlı ışınları saçlarınızı daha fazla kurutmasın. Denizden sonra muhakkak saçlarınızı durulayın. Saçınızın güzel görünmesini istiyorsanız saç bakımınıza mutlaka dikkat edin. Pratik bilgiler ile saçlarınızı olağan etkilerden koruyun.

Bir önceki yazımız olan Çilek Maskesi başlıklı makalemizde çilek maskesi neye iyi gelir, çilek maskesi tarifi ve çilek maskesi ve faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad