Saç Dökülmesini Önleyen Maske

Sağlıklı ve hacimli saçlarınızın olmasını arzu ediyorsanız siz de düzenli şekilde saç bakımınızı gerçekleştirmelisiniz. Evde hazırlayabileceğiniz saç maskeleriyle saçınıza destek olabilir ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Zaman içinde bakımsız saçlar ışıltısını ve canlılığını kaybetmeye başlamaktadır. Saç derisi sağlığını kaybettiği zamansa saç dökülmelerinden saç kaşıntısına kadar çok sayıda problem baş göstermektedir. Sizde bu tarz sorunlar yaşıyorsanız ve saç deriniz için etkili bir saç maskesi arıyorsanız şimdi paylaşacağımız saç bakım maskesi ilginizi çekebilir. En iyi saç maskelerinden biri olarak gösterilen ve saç derisine çok iyi gelen bu tarifi kolaylıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Gereken Malzemeler

Bir çorba kaşığı alkol

Bir çay kaşığı tuz

Bir çorba kaşığı hint yağı

Bir tane yumurta sarısı

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Malzemelerin hepsini iyice karıştırmalısınız. Karıştırmanızın ardından elde ettiğiniz saç maskesini saç diplerinize bir fırça kullanarak güzelce sürmeye başlayın. Saç maskesinin saç diplerine etki edebilmesi için yaklaşık olarak 1 saat kadar saçınızda kalması gerekmektedir. Bir saatin sonunda karışımı saçlarınızdan çıkarabilir ve evde doğal saç bakımınızı sonlandırabilirsiniz. Saç derisine iyi gelen ve saç kaşıntısı ile saç dökülmesine karşı muazzam sonuçlar elde edilmesinde önemli bir rol oynayan bu saç maskesi tarifi ile sizde rahat bir nefes alabilir ve saçlarınıza yeniden sağlığını kazandırmak konusunda etkili bir adım atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hint Yağı Maskesi başlıklı makalemizde Evde doğal saç bakımı, Hint yağı maskesi tarifi ve saç maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad