Saç Ekimi

Saç ekimi saç dökülmesinin yoğunlaştığı ve saç kaybının fazlalaştığı durumlarda kullanılan ve en kesin çözüm olan yöntemdir. Cerrahi bir yöntem olan saç ekimi kişinin kendi saçlarından yapılması sebebiyle doğal bir görüntü sağlamaktadır. Saç ekiminde kişinin ense ya da kulak üzerindeki bölgelerinden alınan saç köklerinin ekim işlemi için yeterli sayıda olması önem taşımaktadır. Bu saç kökleri kullanılarak saçın açılan bölgelerine transfer gerçekleştirilmektedir. Genel olarak kişideki saç dökülmesinin tamamlanmış olması saç ekimi yapılması için gerekli görülmektedir. Ancak hastaların yoğun isteği var ise daha erken yaşlarda da saç ekimi yapılması mümkündür.

Saç ekiminde uzman doktor ve ekibi tarafından saç ekimi yaptırmak isteyen kişi sağlık muayenesinden geçirildikten sonra saç ekimi işlemlerine başlanır. Birkaç çeşit saç ekimi yöntemi olmakla beraber son yıllarda en çok tercih edilen yöntem FUE yöntemidir. Saç köklerinin tek tek nakledildiği bu yöntem fazla iz bırakmaması ve ağrılı olmaması sebebiyle tercih edilmektedir. İşlem lokal anestezi ile gerçekleştirilmekte olup, ekilen saçların çıkması altı ay kadar sürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad