Saç Fırçası Kullanmak Zararlı Mı?

Saç fırçası kullandığı için saçının yağlandığını söyleyen çok sayıda kişi bulunmamaktadır. Peki bu durum gerçekten böyle mi?

Saç Fırçası Saçı Yağlandırır Mı?

Özellikle kısa saça sahip olanların saç fırçası kullanırken dikkatli olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise saçlar kısa olduğu için saç diplerinde bulunan yağların saç uçlarına çok çabuk şekilde ulaşmasıdır. Kısa saçlı kişiler saçları için fırça kullandığında doğal olarak saç diblerindeki yağlar tüm saça kolaylıkla yayılabilmektedir. Bu sebeple saçlarını kısa kestirmeyi tercih edenlerin saç fırçası kullanmak yerine parmak uçlarıyla saçlarını şekillendirmesi daha yerinde bir adım olacaktır. Saçlarınızı ellerinizle şekillendirdiğiniz zaman elinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca kısa saça sahip olanlar saçlarını her gün yıkamalıdırlar. Normalde uzun saçlara sahip olanlara tavsiye edilmeyen bu durum kısa saçları olanlar için en uygun adım olacaktır. Saçlarınız kısaysa sizde saç fırçasından uzak durmalı ve saçlarınızı her gün yıkamalısınız. Bu sayede çok daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda saç fırçası kullanmanın saçı yağlandırıp yağlandırmadığı konusuna değildik. Saç bakımı ile alakalı daha detaylı bilgi edinmek için sitemizdeki içerikleri inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçları Besleyen Avokado başlıklı makalemizde Avokado, matlaşma sorunu ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad