Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saçlarımızı nemlendirmek ve kolay taranmasını sağlamak için saç kremi kullanmayan yok gibidir. Saç kremi kullandığı için saçlarının çabuk yağlandığını ve ağırlaştığını söyleyen kişilerle karşılaşıyoruz. Bunun sebebi saç kremini yanlış kullanmaları. Bu yazımızda saç kremini nasıl kullanmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi saç kremleri iki çeşit. Bazı saç kremleri durulama gerektirirken diğerleri ise durulama gerektirmeden kullanılıyor. Öncelikle hepimizin saçlarımızı yıkadıktan sonra kullandığı saç kreminin kullanışından bahsedeceğiz. Saçlarımızı şampuanla yıkayıp iyice duruladıktan sonra bir miktar saç kremini avucumuza döküp ellerimizi birbirine sürterek kremin iki elimize ve parmaklarımıza dağılmasını sağlamamız gerekiyor. Sonra saç uçlarından başlayarak yukarı doğru kremi saçlarımıza iyice sürüyoruz. Sadece saç uçlarımıza sürmeye dikkat ediyoruz, saç derisine sürüldüğü takdirde saçlarda yağlanma ve ağırlaşma oluşur. Birkaç dakika beklettikten sonra güzelce duruluyoruz.

Durulama gerektirmeyen saç kremi için ise saçımızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra bir miktar saç kremini avucumuza döküp iki elimize yayarak yine saç uçlarından yukarı doğru sürüyoruz. Yine saç diplerine sürmemeye dikkat ediyoruz. Sürdükten sonra saç fırçasıyla saçlarımızı fırçalıyoruz. Bu şekilde saç kremini saçlarımıza doğru şekilde uygulamış oluyoruz. Dilerseniz videoyu izleyerek saç kremi nasıl kullanılır sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır Video:

Bir önceki yazımız olan Yumurta Şampuanı başlıklı makalemizde evde saç bakımı, evde saç maskesi ve yumurta saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad