Saç Maskesi

Bir moda defilesinden fırlamışçasına parlak ve güçlü saçlara sahip olmak istemez misiniz? Her kadın saçlarıyla ilgili sorun yaşayabilir. Ancak saçınızı doğru tanıyarak ona göre yapacağınız saç bakımı ile saçlarınızı daha güçlü ve parlak bir hale getirebilirsiniz. İşin içinde saçlar olduğunda bir kez yaptığınız bir uygulamadan hemen sonuç beklemek elbette doğru bir davranış olmayacaktır. Bunun yerine bakımınızı devam ettirmeli ve saç bakımınızı belli periyotlar ile tekrarlamalısınız. Bugün sizlere daha güçlü ve parlak saçlara kavuşabilmeniz için bomba gibi bir saç maskesi tarifi vereceğiz. Bu maske tarifi ile hem saç köklerinizi güçlendireceksiniz hem de saçlarınız parlak ve canlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaksınız.

Eminiz hepiniz bu bomba tarifi merak ediyorsunuz.  Bomba saç maskesi tarifi aslında uzun süredir bilinen klasik bir tariftir. Senelerdir işe yaramaya devam etmektedir.Ancak öncesinde de bahsettiğimiz gibi sabırla yapmaya ve saçınıza uygulamaya devam ettiğiniz müddetçe sonuçlarını almaya başlarsınız. Bir kere yapıp mucizeler beklemeyin. İlk uygulamada saçlarınıza parlaklık ve canlılık katacaktır. Ama gerçek sonuçlara ulaşmak için haftada bir kere uygulamanız gerekmektedir. En azından iki haftada bir saç maskesini saçlarınıza uygulamalısınız. Konuyu daha fazla uzatmadan bomba saç maskesi tarifimize geçebiliriz.

Saç bakım maskesi için gereken malzemeler içerisinde 4 adet yumurta sarısı, yarım çay bardağı susam yağı ve yarım çay bardağı badem yağı bulunmaktadır. Eğer saçlarınız çok uzun ve özellikle de kalın telli ise yumurta sayısını 2 adet daha arttırmanızda yarar vardır. Bu üç malzemeyi de güzelce karıştırarak harmanlayın. Daha sonra saç köklerine oval hareketler ile masaj yaparak yedirin.  Maskeyi saçınızda 3-4 saat kadar bekletmeniz gerekmektedir. O yüzden boş bir zamanınızda yapmanız daha doğru olacaktır. Yumurtanın kokusundan korkmanıza gerek yok yıkayınca geçecektir. Yumurta kuruyup katılaşabilir. Yıkarken saçınızı bir süre sıcak su altında tutun. Bu yumurtanın yumuşayıp akmasını sağlayacaktır. İki kez şampuanlayın. Oluşabilecek herhangi bir yumurta kokusuna karşı birkaç damla elma sirkesi ya da normal sirkeyi su ile seyreltip saçınızı durulayın. Bu işlem tüm kokuyu alacaktır.

En iyi saç maskeleri arasında yer alan bu harika saç maskesi ile sizde saç bakımınızı yapabilirsiniz. Saç maskeleri arasında özel bir yere sahip olan bu saç maskesi tarifi sizinde vazgeçilmeziniz olmayı başarabilir.

Bir önceki yazımız olan Doğal Saçlar için 3 İpucu başlıklı makalemizde doğal saç, doğal saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad