Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç dökülmesi problemi mi yaşıyorsunuz? Saçlarınızı dökülmeye karşı dirençli kılmak mı istiyorsunuz? Saçlarınızın güzel görünmesi sizin için önemli mi? Öyleyse saç mezoterapisi yaptırarak bu sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Saçın ihtiyacı olan ve saç köklerini besleyen vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin, antioksidanların ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçların doğrudan saçlı deri içerisine verilerek köklerin aktive edilmesi demek olan saç mezoterapisi, çeşitli sebeplerle saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler tarafından yararlanılabilecek bir yöntemdir. Saç mezoterapisi uygulanmasından sonra saçlar dolgun, hacimli ve parlak bir hale gelmektedir.

7 ile 10 gün arasında seans aralıklarıyla 4 ile 10 seans uygulanan saç mezoterapisinin uygulanma sıklığı saçın dökülme hızına göre belirlenmektedir. Mezoterapi sonucu derideki kan dolaşımı artmakta ve köklerdeki hücresel çoğalma artmakta ve deri gerekli nem oranına ulaşmaktadır. 3-4 seans sonra etkisini göstermeye başlayan saç mezoterapisi çok ince uçlu iğnelerle uygulanmakta olup, hafif bir acıya sebep olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad