Saç Modelinden Sıkılanlar İçin Öneriler

Saç Modelinden Sıkılanlar İçin Öneriler

Eğer saç modelinizden sıkıldıysanız deneyebileceğiniz pek çok değişik yöntem mevcut. Zaman zaman herkes saçlarından sıkılır, bu gayet doğal. Ama sıkıldığınız halde aynı saç şekline takılıp kalmak zorunda değilsiniz. Aşağıdaki önerilerden herhangi birini deneyerek saçlarınıza ve kendinize yeni bir hava verebilirsiniz.

Balık kuyruğu saç örgüleri son zamanlarda çok moda. Kendiniz örmeyi beceremiyorsanız bile çevrenizde mutlaka örebilecek birisini bulabilirsiniz. Saç modelinizden sıkıldığınız zamanlarda başınızın arka tarafından ya da yan tarafından balık kuyruğu bir örgü ile değişiklik yapabilirsiniz.

-Değişiklik yapmanın bir diğer kolay yolu da dağınık topuz yapmak. Üstelik dağınık topuzun pek çok farklı modeli mevcut. Sitemizde bulunan videolardan yardım alarak harika bir dağınık topuz yapabilirsiniz.

Dalgalı saç yapımı deyince akla ilk önce saç maşaları geliyor. Ancak saç maşaları ve saç düzleştiricilerin yüksek ısı nedeniyle saçlara zarar verdiği de herkesçe bilinen bir gerçek. Bu yüzden saç maşası kullanmadan saçlarınızı dalgalı hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok basit. Temel olarak her bir saç tutamınızı bir ya da iki parmağınızın çevresinde halka şekline getirip tel tokalarla tutturmak. Birkaç saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı açtığınızda harika dalgalı saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

-Saç bantları gibi çeşitli aksesuarlar kullanarak saçlarınıza değişik şekiller verebilirsiniz. Aynı şekilde farklı modellerdeki tel tokalar ve kelebek tokalarla da saçınıza farklı bir hava vermeniz mümkün.

-Saçlarınızda değişiklik yapmanız en basit yöntemlerinden biri de saçınızı her zaman ayırdığınız yerden değil farklı bir yerden ayırmak. Böylece saçlarınız daha hacimli durur. Zira sürekli aynı yerden ayırınca saç kökleri bu duruma alışıyor ve saçlar daha basık duruyor.

-Son olarak da saçınızda çok belirgin bir değişiklik yapmak istiyorsanız önerimiz şöyle olacak; eğer sarışınsanız saçlarınızı örneğin kahverengiye boyatın ya da saçlarınız epey bir süredir uzunsa kısa bir saç kesimi yaptırın. Tabii bunları yapmadan önce kararınızdan iyice emin olun, geri dönüşü imkânsız olabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Modelinizi Değiştirmek İçin Sebepler başlıklı makalemizde balyaj, çıtçıtlı postiş ve saç boyatmak hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad