Saç Modelinizi Değiştirmek İçin Sebepler

Saç Modelinizi Değiştirmek İçin Sebepler

Saç modeli değiştirmek için hayatınızda yeni bir sayfa açıyor olmak, sevgilinizden ayrılmak ya da sadece değişiklik yapma isteği duymak yeterli olabilir. Bazen hepimiz alışkanlıklarımıza ve günlük rutinlerimize takılıp kalıyoruz. Ama aynı saç modelini sonsuza kadar kullanacağız diye bir kural yok. Bu yüzden aşağıdaki sebeplerden herhangi birine sahipseniz saç modelinizi değiştirmek için hemen bir adım atmanızı öneririz.

-Değişiklik her zaman için iyidir. Lise yıllarınızdan beri aynı saç modelinizi kullanıyorsanız kesinlikle saç modelinizi değiştirme zamanınız gelmiş demektir. Nasıl bir model kullanacağınıza karar veremiyorsanız yüz şekli sizin yüz şeklinize benzeyen ünlü bir yıldız bulun ve onun kullandığı saç modellerinden birini seçin.

Saç kestirme fikri bazen çok ürkütücü olabiliyor. Ama bu yıllarca saçınızı kestirmeden duracaksınız anlamına gelmemeli. Saçlarınızı uzatmaya çalışıyor olsanız bile en azından saç uçlarından kestirmeniz saçlarınızın daha sağlıklı olmasını ve daha çabuk uzamasını sağlayacaktır. Hatta saç boyunuzun uzunluğu değişmeyecek şekilde katlı bir saç kesimi yaptırmanız da sizde büyük bir değişiklik yaratacak.

-Değişiklik yapmak istiyorsanız sadece saç modelinizi değiştirmekle kalmayıp saç renginizi de değiştirebilirsiniz. Saçınızı tamamen başka bir renge boyatabileceğiniz gibi gölge ya da balyaj yaptırarak da kendinizde büyük bir değişim sağlayabilirsiniz.

-Postişler saç dünyasının belki de en iyi keşiflerinden biri sayılabilir. Çıtçıtlı postişler sayesinde orta boy olan saçlarınız anında uzun olabilir. Kendi saç renginize uygun postişler satın alarak istediğiniz zaman saçlarınızı değiştirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

-Sevgilinizden ya da eşinizden yeni ayrıldıysanız saç rengi ve/veya saç şeklinizi değiştirmek size çok iyi gelebilir. Kendinizi şımartmak için kendinize bir gün ayırın ve hem saçlarınıza yeni bir şekil verdirin hem de cilt bakımı yaptırın. Kendinizi harika hissedeceksiniz.

-Saçlarınız ciddi anlamda yıprandıysa bu da saçlarınızı kestirmeniz ve yeni bir saç modeli yaptırmanız için çok iyi bir sebep.

Bir önceki yazımız olan Teri Hatcher Saç Modelleri başlıklı makalemizde 40 yaş saç modelleri, katlı saç modelleri ve kısa saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad