Saç Örgü Modeli Yapımı

Saç Örgü Modeli Yapımı

Geçtiğimiz yılın trendi olan saç örgüleri bu yılda popülerliğini korumaya devam ediyor. Kadına ve giyilen kıyafete değişik bir hava katan saç örgüsü modelleri 2014 saç modasında kendisine kocaman bir yer ayırdı bile.  Geçtiğimiz yıl saç modasında değişik versiyonlarını gördüğümüz saç örgüleri bu yıl daha romantik ve daha salaş olarak gözümüze çarpıyor. Yani çok sıkı ve muntazam örgüler için uğraşmanıza gerek yok. Herkesin kolayca evde yapabileceği pratik örgü tarifleriyle sizde bu yılın saç örgüsü modasına ayak uydurabilirsiniz. Ayrıca örgüler özellikle kış aylarında saçın rüzgâr ve soğuktan daha az yıpranmasını da sağlamaktadır. Şimdi sizlerle yapımı çok kolay olan bir saç örgü modelinin yapımını paylaşacağız.

Bu saç örgüsü modeli için ihtiyacınız olan tek şey bir lastik toka ve birkaç tel tokadır. Her zaman olduğu gibi öncellikle saçınızı güzelce tarayın. Daha sonra istediğiniz yönde yana ayırın. Saç modelinizin daha havalı gözükmesi için bir krepe tarağı yardımıyla tepenizi biraz kabartın. Sonra saçınızı yoğun olarak ayırdığınız taraftan arkaya doğru örmeye başlayın ve saçınızın yarısını alacak şekilde örün. Ucunu bir tel toka yardımıyla tutturabilirsiniz. Aynı işlemi diğer yön içinde yapıp tüm saçlarınızı örmüş olun. Daha sonra uçlarını ensenizden lastik bir tokayla toplayın ve topak yapın. Sanki eve geldiğinizde saçınızı öyle alelade topluyormuşsunuz gibi yapmalısınız. Sonra birkaç tel tokayla bu topağı güzelce sabitleyin. İşte romantik saç örgü modeliniz hazır.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Topuz Modeli başlıklı makalemizde evde saç yapımı, evde topuz modeli nasıl yapılır ve evde yapılan saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad