Saç Örgüsü Modelleri

Saç Örgüsü Modelleri

Güzel bir saç kesimi size çok farklı bir hava katabilir. Bunun yanı sıra değişik şekillerdeki saç modelleri de size olduğunuzdan daha değişik görünme şansı verir. Özellikle yaz aylarında saatlerce uğraşmak zorunda kalmadan saçınızın doğal ve farklı görünmesini istiyorsanız saçınızı örebilirsiniz. Saçınızı örmek size değişik bir görüntü sağlayacağı gibi sıcak havalarda terlemenizi de engelleyecektir. Ayrıca saçınız kolay kolay dağılmayacağından rahat hareket de edebilirsiniz. Saç örgüsü pratik olması sebebiyle pek çok bayan tarafından günlük hayatında ya da iş hayatında sıklıkla kullanılmakta ve çok şık bir görüntü sağlamaktadır. Sizde böyle bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Saç örgüsü yapmadan önce saçınızın bakımlı görünmesi için saç kesimi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Zira saç uçlarında bulunan kırıklar saçınızın yıpranmış görünmesine sebep olacaktır. Klasik saç örgülerinden birini deneyebileceğiniz gibi kendinize özgü bir model de oluşturabilirsiniz.

– Saçınızı örgü modeline göre düz ya da dalgalı bir şekilde fönlemeniz gerekiyor. Fransız örgüsü gibi modellerde saçın hafif dalgalı olması örgünün çok daha güzel görünmesini sağlıyor.

– Örgü bittikten sonra saç tellerinin kabarmaması için sprey ve jöle kullanmanız aynı zamanda örgünüzün kalıcılık süresinin artmasını da sağlayacaktır.

– Saç örgü modelini seçerken saç kesimi modelinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Saçınızın uzunluğuna ve katlı kesim olup olmamasına göre bir model seçmeli, örgünün başlangıç noktasına dikkat etmelisiniz.

– Özellikle dağınık bir örgü istiyorsanız saçınızı gevşek bir şekilde örebilirsiniz. Aksi takdirde saçınızı sıkı bir şekilde örmeniz gereklidir.

Son olarak çok popüler olan birkaç saç örgüsü modelinin nasıl yapılacağını gösteren videoları sizlerle paylaşıyoruz.

2013 Yılının En Güzel Saç Örgüsü Modelleri

2014 Yılı Saç Örgüsü Modelleri

 Fransız Saç Örgüsü

Bu videoda üç değişik şekilde Fransız saç örgüsünün nasıl yapılacağı kolay anlaşılır bir şekilde gösterilmektedir.

 

Bahar Çiçeği Örgüsü


 

Orta Uzunluktaki Saçlar İçin Örgü Modelleri

Denizkızı Saç Örgüsü

 

 

 

468 ad