Saç Rengi Tercihleri

Saç bakımı yapmak hiçte kolay bir işlem değildir. Özelliklede saçın boyanması işlemi dikkat ve bilgi gerektirmektedir. Doğru renk tonunu tutturmak ve saça zarar vermeden boyama işlemini gerçekleştirmek önemlidir. Renk tonu tutturulamadığında ortaya çıkan sonuç memnun edici olmamaktadır. Kişinin kendisine yakışan renk tonunu bulması bu sebeple önem taşımaktadır. Sizde saçınızı boyamak istiyorsanız önceliğiniz size yakışan renk tonunu bulmak olmalıdır. Peki doğru renk tonu nasıl seçilir? Şimdi dilerseniz bu sorunun yanıtı ele alalım.

Saçınızı Boyama İpuçları

Koyu renk saçları olanlar eğer saç renklerini platin sarısı gibi renklere dönüştürme arzuları bulunuyorsa bunu asla kendi başlarına denememeleri gerekmektedir. Platin sarısı gibi renkleri tutturmak oldukça zordur. Bu sebeple bu işlem kuaförde alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğer evde kendiniz bu rengi yapmaya çalışırsanız çok kötü bir görünümün ortaya çıkma olasılığı bir hayli yüksektir. Ayrıca kutu üzerindeki renklere çok fazla aldanmamak gerekmektedir. Yoksa çok farklı renklerle karşılaşabilir ve durum yüzünden canınızı sıkabilirsiniz. Saç renginin en çok 2 ton koyusu veya 2 ton açığı tercih edilmelidir. Bu sayede istediğiniz rengi tutturma şansınız artacaktır.

Ten Renginin Önemi

Saç boyama konusunda dikkate alınması gereken bir başka husus ise ten rengidir. Kişinin ten rengine uygun bir renk belirlemesi ortaya harika sonuçların çıkmasını sağlayacaktır. Güneşlendiğinizde hemen bronzlaşıyorsanız ve göz renginiz siyah ya da kahverengi ise buğday veya esmer tenlisinizdir. Güneşlendiğinizde kızarıyor ve hemen bronzlaşmıyorsanız ve gözleriniz renkliyse beyaz tenlisinizdir. Esmer tenlilere koyu renklerin çok yakıştığı bilinen bir gerçektir. Sizde esmer tenliyseniz siyah renkleri tercih edebilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Fakat esmerler açık renk saçlarda çok yakışabilmektedir. Açık renk saç rengi istediğinizde ise bunu kuaförde yapmanız en doğru yaklaşım şekli olacaktır. Beyaz tenli iseniz açık kahverengi ve küllü sarı gibi renkleri seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Düz Saç Kesim Modeli başlıklı makalemizde düz saç kesimi, düz saç kesimleri ve düz saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad