Saç Renginizi Canlandırmanın Yolları

Saç Renginizi Canlandırmanın Yolları

Saç rengi canlandırmanın en kolay yollarından biri saçınıza gölge yaptırmak. Gölge yaptırmanın püf noktası ise saçınızın ana renginden daha açık renk olması. Gölgeyi istediğiniz herhangi bir renk yaptırabilirsiniz. Genellikle sarı rengin tonları tercih edilmekle birlikte kendi saç renginizden bir iki ton açık rengini yaptırmanız daha doğal ve güzel duracaktır. Örneğin koyu kahverengi saçlarınız varsa bakır tonlarında gölgeler harika duracaktır.

Saç rengini canlandırmanın bir diğer yolu ise farklı renklerde birkaç saç boyasını karıştırarak kullanmak. Eğer yetenekli bir kuaförünüz varsa ortaya harika bir sonuç çıkacaktır.

Saçınızı biraz çılgın bir renge boyamayı deneyin. Örneğin bu aralar mor saç modası çok revaçta. Saçınızın tamamını boyamasanız bile uçlarını boyamanız çok farklı görünmenizi sağlayacak.

Balyaj yaptırın. Balyajda da hep sarı rengin tercih edildiğini görüyoruz. Ancak saçınızın bir iki ton açık renginde balyaj yaptırmak da ortaya harika bir sonuç çıkmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Mor Saç Modası başlıklı makalemizde Katy Perry, Kelly Osborne ve mor renkli saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad