Saç Renginizi Uzun Süre Korumanın Yolları

Saç Renginizi Uzun Süre Korumanın Yolları

Saçlarını boyamak genç ya da yaşlı ayrımı yapmaksızın tüm kadınların sevdiği bir işlem. Saç boyama hem saçlardaki beyazların kapanmasını hem de saç renginin canlanmasını da sağlıyor. Peki saç boyasının saçlarınızda daha uzun süre kalmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Cevabı öğrenmek için bu yazımızı okumanız gerekiyor.

-Saç boyasının daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamanın en basit yolu biraz paraya kıyıp kaliteli bir saç boyası satın almak. Marketten aldığınız ucuz saç boyasının saçınızda harikalar yaratmasını ve kalıcı olmasını boşuna beklemeyin. Ucuz saç boyaları 4 haftada bir tekrar saçın boyamasını gerektirirken kaliteli saç boyalarında bu süre 8 haftaya kadar uzamaktadır.

-Saçlarınızı sık sık boyamak istemiyorsanız saçınızı kendi saç renginize yakın bir renge boyatın. Aksi takdirde çok kısa süre içerisinde dipten çıkan saçlarınızla boyalı saçlarınız arasındaki fark göze çarpar hale gelecektir. Saçınızı tamamen boyatmak yerine gölge yaptırırsanız daha uzun aralarla boyatmanız yeterli olur.

-Nemli saçlarda boya daha uzun süre dayanmaktadır. Bu yüzden saçlarınızı boyatmadan önce en azından birkaç kere derinlemesine nemlendirici bakım uygulayın. Ayrıca kuru saçlarda boyanın rengi çok daha kısa sürede solmaktadır. Kuru saçların kırılmaya meyilli olduğu da bilinen bir gerçek.

-Saç renginize özel olarak üretilmiş olan şampuan ve saç kremlerinden kullanmanız saç boyanızın uzun süre kalıcı olmasını ve parlaklığını korumasını sağlar. Biraz masraflı olsa da saçlarınız için iyi bir yatırım yapmış olacaksınız.

-Saçlarınızı her gün yıkamak yerine en azından gün aşırı yıkamanız saç renginizin daha geç solmasını sağlar. Ayrıca saç derinizdeki doğal yağlar sayesinde saçlarınız daha yumuşak ve sağlıklı olacaktır.

Saç renginin kalıcı olması için son önerimiz ise saçlarınızı UV ışınlarına karşı korumanız. Bunun için de SPF özellikli saç spreyleri kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Rutininizi Değiştirmek İçin İpuçları başlıklı makalemizde argan yağı, badem yağı ve jojoba yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad