Saç Spreyi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Spreyi Nedir? Saç Spreyi Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirilme işlemi yapıldıktan sonra saçın bozulmasına engel olmak için kullanılan saç spreylerinin çeşitli özelliklerdeki saçlar için üretilmiş pek çok türü bulunmaktadır. Saç bakımı konusunda artıları olan saçı besleyici özelliklere sahip saç spreylerinin yanı sıra yoğun güneşin etkisine karşı koruyucu saç spreyleri de piyasada bulunmakta. Saç spreyi kullanmadan önce amacınızın ne olduğunu tam olarak belirlemeniz işinizi kolaylaştırır. Örneğin buklelerinizin uzun süre dağılmadan durmasını istiyorsanız ya da saçınızın şeklini uzun süre korumasını istiyorsanız extra strong saç spreyi kullanmanız başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Uygun saç spreyini almanın yanı sıra spreyi nasıl kullanacağınız da çok önemli. İşte size bazı kullanım önerileri:

Saç spreyi kullanmadan önce spreyin ağzının tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Uzun bir süre kullanmamak sprey kutusunun ağzının tıkanmasına sebep olur. Bu şekilde kullanmanız ise spreyin taneler halinde çıkarak saçınızın yapışmasına yol açar.

Saç şekillendirme işleminin ardından spreyi 30 cm mesafeden tutarak saçınızın tamamına eşit olarak püskürtün. Özellikle şekillendirmek istediğiniz kısımları ince tutamlara ayırarak saçın kökünden ucuna doğru püskürtün.

Extra strong bir saç spreyi kullanıyorsanız saçınızın daha hacimli görünmesini sağlamak için saçlarınızı öne doğru eğerek uygulayın.

Eğimli kesilmiş saçlarınız var ise uzun tutamları kaldırarak alttan saç uçlarınıza doğru saç spreyi uygulayın.

Özellikle saç deriniz hassas ise saç spreyi kullanırken içeriğindeki alkol sebebiyle saç derinizin kurumasına sebep olabileceği için sadece saç uçlarınıza saç spreyi uygulayın.

Saç modelinizin çok kalıcı olmasını istiyorsanız saçınızı yapmaya başlamadan önce hafifçe sprey sıkın. Sonra saç maşasıyla bukle yaptığınız saçınızın üzerine tekrar saç spreyi sıkın.

Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa saç spreyi imdadınıza yetişebilir. Yeni yıkanmış saçınızı fırçalayarak yüzünüzden uzaklaştırın ve hafifçe sprey sıkın. Ayrıca yağlı saçlara sahipseniz saça parlaklık veren spreylerden kullanmamaya çalışın.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad