Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin

Saçlarının ince telli olmasından şikayet eden ve kalın telli saçlara sahip olmayı arzu eden pek çok insan bulunmaktadır. Zira ince telli saçlara hacim ve şekil vermek oldukça zordur. Şekil verilse bile ince telli saçlar kısa süre içinde şeklini kaybetmektedir. Eğer sizde ince telli saçlardan şikayetçiyseniz ve saç tellerini kalınlaştırmak mümkün mü sorusunu soruyorsanız bu yazımızda paylaştığımız saç maskesi tariflerini uygulayarak kalın telli saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak için Maske Tarifi

Saç tellerini kalınlaştırmak için evinizde kolaylıkla saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu saç maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler ise şunlardır:

2 çay kaşığı Hint yağı

2 çay kaşığı kekik yağı

1 tatlı kaşığı kuru maya

2 çay kaşığı çörek otu yağı

2 çay kaşığı defne yağı

1 tatlı kaşığı lavanta

1 tatlı kaşığı susam yağı

2 çay kaşığı menekşe yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Saç tellerini kalınlaştırmak için ne yapmalı sorusunun adeta cevabı niteliğinde olan bu saç maskesini hazırlamaya bütün malzemeleri cam bir kaseye koyarak başlayabilirsiniz. Malzemeleri kaseye koyduktan sonra tahta bir kaşık yardımıyla hepsini iyice karıştırın. Tüm yağlar birbirine karıştıktan sonra dilerseniz içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi de ilave edebilirsiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz saç maskesini saçlarınıza iyice yedirerek sürün. Nemli bir havluyla saçlarınızı sardıktan sonra yaklaşık 1,5-2 saat kadar bu şekilde bekletin. Saç tellerini kalınlaştırmak için bu saç maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaz Aylarında Nasıl Saç Bakımı Yapılmalı? başlıklı makalemizde sağlıklı saçlar için ve yaz aylarında saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad