Saç Uzatan Maske Tarifi

Saçlarının hızlı bir şekilde uzamasını isteyenlerin kullandığı doğal saç uzatan maske tarifleri bulunmaktadır. Kozmetik dükkanlarında bulunan saç uzatıcı ürünler çoğu zaman fiyat olarak pahalı bulunduğu için tercih edilmemektedir. Sizde para harcayıp kozmetik ürünler almak yerine evinizde çok daha ekonomik bir şekilde hazırlayabileceğiniz saç uzatan maske tariflerinden yararlanmayı düşünüyorsanız şimdi paylaşacağımız maske tarifini dikkate almalısınız. Haftada 4 ile 5 cm arası saç uzatan bu harika maske tarifi sizin de beğeninizi kazanabilir.

Saç Uzatan Maske

Gereken Malzemeler

  • Temiz bir sprey şişesi
  • 1 yemek kaşığı saf Hindistan cevizi yağı
  • 3 damla Vitamin E yağı
  • 3 damla Hint defnesi yağı
  • 1 yemek kaşığı Hint yağı

Saç Uzatan Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak boş bir sprey şişesi içerisine Hindistan cevizi yağı koymalısınız. Sonrasında Hint defnesi yağını, Hint yağını ve E vitamini yağını eklemelisiniz. Şişenin ağzını güzel bir şekilde kapatmanızın ardından iyice çalkalayıp malzemelerin karışmasını sağlamalısınız. Elde ettiğiniz bu karışımı 4 dakika süresince saç derinize masaj yaparak uygulamamız gerekiyor. Karışımın saç derinizin her tarafına nüfus ettiğine emin olmalısınız. Ardından saç diplerinden saç uçlarına kadar karışımı sürmeye devam etmelisiniz. Saç deriniz karışımı emene kadar beklemelisiniz. Yarım saat kadar bir süre içerisinde saç derisine karışımı tamamen nüfus edecektir. Çok daha etkili sonuçlar almak için bir bone kullanıp gece bu şekilde de yatabilirsiniz. Her gün kullanıldığı takdirde bu saç maskesi sayesinde saçlarınızı haftada 4 ile 5 cm kadar uzatma şansını yakalamanız mümkün. Günlük olarak bu tarz bir uygulama için üşenenler saçlarını yıkamadan önce bu tarifi kullanarak da saçlarını uzatabilirler. Çok daha etkili ve mükemmel sonuçlar almak için saf ve işlenmemiş yağların tercih edilmesi yerinde bir adım olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Saç Fırçası Kullanmak Zararlı Mı? başlıklı makalemizde kısa saç, saç fırçası ve saçların yağlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad