Saç Uzatan Maske

Saç Uzatan Maske

Çoğu kadın saçlarının uzun olmasını ister ama genellikle uzamasını bekleyecek sabrı gösteremez. Eğer sizde aynı durumdaysanız bu yazımızda paylaşacağımız saç maskesi tam size göre. Evde kendiniz yapabileceğiniz bu maske ile saçlarınız ne kadar kısa sürede uzayacağına sizde şaşıracaksınız.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı hardal tozu

3 yemek kaşığı zeytinyağı

1 adet yumurta

Hazırlanışı:

Hardal tozunu bir kaseye koyarak üzerine biraz ılık su dökün ve macun haline gelmesini sağlayın. Zeytinyağı ve yumurtayı da ilave ederek iyice karıştırın. Saçlarınızın uzunluğuna göre istediğiniz miktarı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Karışım pürüzsüz bir hale geldikten sonra saçlarınızın köklerine ve saç derinize karışımı eşit olarak sürün. Dilerseniz başınıza bir duş bonesi takabilirsiniz ya da saçınızı havlu ile sarabilirsiniz. İçindeki hardaldan dolayı bu saç maskesi güçlü bir ısı etkisine sahiptir. Bu ısı ile saç derinizdeki kan dolaşımı hızlanır. Hardal maskesini saçınızda 20-30 dakika kadar tutun. Bu sizin saç derinizdeki yanmaya ne kadar dayanabileceğinize bağlı. Eğer çok yandığınızı hissederseniz saçlarınızı hemen yıkayarak maskenin çıkmasını sağlayın. Bu hardal maskesi ile saçlarınızın çabuk uzamasını ve parlamasını sağlamış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Bakımlı ve Sağlıklı Saçlar İçin başlıklı makalemizde keratin nedir, parlak saçlar ve parlak saçlar için ne yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad