Saç Uzatmanın Doğal Yolları

Saç Uzatmanın Doğal Yolları

 Uzun saçlara sahip olmak pek çok kadının hayali. Aslında uzun bir saç modeli hiç de sahip olunması zor olan bir şey değil. Bu yazımızda doğal yöntemlerle nasıl saçınızı uzatabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Saç derinize jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı ile masaj yapın ve saçınızda bir süre beklettikten sonra yıkayın. Farkı kısa sürede göreceksiniz.

Birkaç yumurtanın akıyla saçınıza maske uygulayın. Saçınız her zaman olduğundan kat kat sağlıklı bir hale gelecek ve uzaması hızlanacak.

Günde en az 8 bardak su için. Bol su içmek saçınızın nemlenmesini sağlayacak ve bu sayede saçınız daha hızlı uzayacak.

Saçınızı sabah ve geceleri yatmadan önce fırçalayın. Ancak ıslakken kesinlikle fırçalamayın geniş dişli bir tarak ile tarayın. Yoksa saçlarınız kolay kırılır.

7-8 haftada bir saçınızın uçlarındaki kırıklardan kurtulmak için mutlaka saç kesimi yaptırın. Tabiî ki 1-2 cm den fazla değil. Saçlar her ne kadar köklerinden uzuyor olsa da saçlarınızın kırılması saçınızın da sağlıksız bir görüntü sergilemesine sebep olur. Unutmayın, saçınızın uzun ve güzel görünmesi gerekiyor, uzun ve sağlıksız değil!

Saçınızı mümkün olduğunca doğal yollardan kurutmaya çalışın. Saç kurutma makinesi ile kuruttuğunuz zaman saçlarınızda kırıklar oluşur.

Balık, yumurta, taze sebze ve meyve gibi gıdaları tüketmeye çalışın. Abur cuburdan uzak durun.

Saç bakım kremi kullanarak her hafta saç bakımı yapmayı ihmal etmeyin.

Birkaç soğanı suda kaynatarak suyu ile saçınızı yıkayın. Merak etmeyin saçınız kokmayacak, üstelik saçınızın inanılmayacak kadar hızlı uzamasını sağlayacak. Aynı şekilde az bir miktar elma sirkesi eklediğiniz su ile saçınızı durulayabilirsiniz. Ancak hafif bir koku kalabilir. Dilerseniz suya sevdiğiniz bir kokudan da damlatarak kokuya engel olabilirsiniz.

Silikon bazlı saç bakım ürünleri uzak durmanız gerekenler arasında Bu ürünler bir süre sonra saçınızdaki nemi azaltmaya başlayarak, saçlarınızın kurumasına yol açar.

Saç kremi kullanırken saç derinize temas etmemesine dikkat edin. Saçınızın ortalarından ucuna kadar saç kremi uygulamaya çalışın.

Saçınızı her gün değil, gün aşırı yıkamaya gayret edin.

Saç düzleştirici ve maşa gibi şekillendiricileri olabildiğince az kullanmaya çalışın. Yüksek ısı saçınıza zarar verir.

Saçlarınızı yıkarken saç derinize 30 saniye kadar masaj yapın.

Bir önceki yazımız olan Saçlarını Uzatmak İsteyenlere Öneriler başlıklı makalemizde biotin, Hindistan cevizi yağı ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad