Saçınız İçin Her Gün Uygulayabileceğiniz İpuçları

Saçınız İçin Her Gün Uygulayabileceğiniz İpuçları

 Sabahları işe ya da okula giderken alelacele hazırlanmak ve aynı zamanda saçlara şekil verme tüm bayanların ortak derdi. Bugünkü yazımızda sizlerle paylaştığımız ipuçlarından yararlanarak saçlarınızı kısa sürede şekillendirmenin yollarını öğrenebilir ve bunları uygulayarak aynı zamanda saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 1-Saç şekillendiriciler hayatımızın vazgeçilmez parçaları oldular. Pratik bir kullanım için saç düzleştirici alırken geniş değil daha dar modellerden alın. Böylelikle hem saçlarınızı düzleştirmek için hem de bukle ve hafif dalgalar yapmak için düzleştiriciyi kullanabilirsiniz.

2-Saç şekillendirici demişken ısının saçımıza verdiği zarardan söz etmemek olmaz. Isı yüzünden saçımız kuruyabilir, yanabilir ve yıpranabilir. Saçınızı kuruttuktan sonra saç şekillendiricilerden birini kullanmadan önce ısıya karşı saç koruyucu ürünlerden mutlaka kullanın.

Isıya Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünleri

3-Saçınızın daha hacimli görünmesini sağlamak için saçlarınızı kuruturken başınızı öne eğin ve ensenizden saç uçlarınıza doğru saçınızı kurutun.

4- Saçlarınızı şekillendirmek için fazla vaktiniz yoksa yukarıdan toplayarak at kuyruğu yapın. Klasik at kuyruğu her zaman için çok çekici duran bir model.

Klasik At Kuyruğu Saç Modelleri

5-Düzleştirici ile saçınızı yaptıktan sonra saçınıza ışıltı katacak serum gibi ürünleri parmaklarınız ile saçınıza uygulayın. Saçlarınız daha parlak ve doğal görünecek.

6-Cesur olun ve tüm dikkatleri üzerinize toplayacak büyük topuz modelleri deneyin. Özellikle balerin topuzu en şık ve sofistike topuz modelleri arasında yer alıyor, bir balerin topuzu tokası yardımıyla kolayla bu modeli deneyebilirsiniz.

Balerin Topuzu

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Saçlar İçin 7 Kural başlıklı makalemizde sağlıklı saçlar için, sağlıklı saçlar için beslenme ve sağlıklı saçlar için doğal yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad