Saçınızı Kendi Kendinize Boyama İpuçları

Saçınızı Kendi Kendinize Boyama İpuçları

Saç bakımı yapmak çok da zor bir iş değildir. Ancak iş saçınızı boyamaya gelince çok dikkatli olmalısınız. Size yakışacak renk tonunu bulmak bazen göz korkutucu olabilir. İşte uygun rengi seçmek ve uygulamak için bazı ipuçları:

Kendi Saç Renginizden En Fazla İki Ton Açık ya da Koyu Bir Renk Seçin

saç boyama

saç boyama

Eğer koyu renk saçlara sahipseniz ve saçınızı platin sarısı gibi bir renge dönüştürmek istiyorsanız kesinlikle bir kuaför salonuna gidin. Evde bu konuda yapacağınız bir girişim saçınızın çok kötü bir renk almasına sebep olacaktır. Saçınızı kendiniz boyadığınızda saç renginizin en fazla iki ton açığı ya da koyusu olan renkler seçin. Renk seçerken de boya kutularının üzerindeki renklere aldanmayın. Saçınızın doğal rengine göre kutunun üzerindekinden daha farklı bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Ten Renginize Göre Bir Saç Rengi Seçin

saç renkleri

saç renkleri

Esmer, buğday tenli ya da beyaz tenli oluşunuza göre kendinize bir saç rengi seçmelisiniz. Güneşlendiğiniz zaman çabuk bronzlaşıyorsanız ve kahverengi ya da siyah gözlüyseniz esmer ya da buğday tenlisiniz demektir. Ancak bronzlaşmadan önce kızarıyorsanız ve renkli gözlere sahipseniz beyaz tenlisiniz anlamına gelir. Eğer esmerseniz, karamel, fındık kabuğu gibi cildinizden daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Siyah gibi çok koyu renklerde size yakışacaktır, ancak olduğunuzdan daha esmer görüneceğiniz ihtimalini de göz ardı etmeyin. Esmer bir tene de açık renk saç yakışabilir ancak evde kendiniz boyamaya kalkışmayın, bir kuaför salonuna gidin. Beyaz tenliyseniz kestane rengi, altın sarısı ya da bakır gibi renkler kullanmayın. Küllü sarı ve açık kahverengi sizin için daha uygun olacaktır.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Evde Saç Boyarken Yapılan Hatalar

Kendi Kendinize Saç Boyamanın Yolları

2013 Yılı Kahverengi Saç Trendleri

468 ad