Saçınızla İlgili Bazı İpuçları

Saçınızla İlgili Bazı İpuçları

Bugünkü yazımızda saçınızla ilgili gerek saç bakımı gerek şekillendirme gibi zaman zaman aklınıza takıldığını düşündüğümüz birkaç konuda sizlere ipuçları vermek istiyoruz. Umarız yardımı dokunur. İşte saçlarla ilgili çeşitli konularda ipuçlarımız:

 -Bir arkadaşınızın kullandığını ve çok memnun kaldığını söylediği bir saç kremi ya da şampuanı satın almak istiyorsanız öncelikle küçük boy bir şişe almayı tercih edin. Çünkü başkasının saçında işe yarayan bir ürün sizin saçınızda aynı etkiyi göstermeyebilir. Büyük boy şişelerle alıp boşuna masraf etmeyin.

-Saçlarınızı yıkarken gereğinden fazla şampuan kullanmamaya çalışın. Çok fazla şampuan kullanmak saçınızdaki doğal yağı yok eder ve saçınızın elektriklenerek kabarmasına yol açar.

-Saçınızı ne sıklıkta yıkamanız gerektiğine dair kesin bir cevap yoktur. Yıkama sıklığı herkes için farklılık gösterebilir. Saçınızın kirli olduğunu hissetmiyorsanız yıkamanıza gerek yok. Cevap bu kadar basit.

-Saç düzleştiriciyi ne zaman kullanmanız gerekir? Bu sorunun cevabı da oldukça basit. Saçınızı kuruttuktan sonra kullanın ve saçınıza hacim kazandırmak için sadece üst katmanını düzleştirin. Böylece saçınıza daha az zarar vermiş olursunuz.

-Son önerimizde kaküllü saçlar için. Kakülleri şekillendirmek bazen zor olabiliyor. Sizde kaküllerinizi istediğiniz şekle sokabilmek istiyorsanız sadece kakülleriniz üzerine saç spreyi sıkabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatmanın Doğal Yolları başlıklı makalemizde kırıklardan kurtulmak, saç ve saç bakım ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad