Saçlar Nasıl Parlar?

Saçlar Nasıl Parlar?

Günümüzde bakımlı olmak için uğraş veren insanların ilk baktıkları ve uğraştıkları şeyleri saçları olmaktadır. Özellikle bayanların bu konuda çok hassas oldukları biliniyor. İlk olarak sağların sağlıklı bir şekilde olduğunun ilk belirtisi sayılan parlaklığının normal olması ve kırıklarının olmaması bayanlar için önemlidir. Peki bizim saçlarımız nasıl parlar ve sağlıklı görünüm alır ? diye soruyorsanız bu yazımızda kısaca buna değiniyoruz. İlk olarak şampuan kullanımı varsa her zaman saçınıza uygun şampuanı seçmeli ve onu kullanmalısınız. Saçlarınızı gerekmedikçe ve kuru olduğunda taramayın. Saçınız için fön ve saç düzleştirici kullanımı yapıyorsanız azaltmanızda fayda olacaktır. Ama saçlarınız tam kuruyken düzleştirme yapabilirsiniz. Saçlarınıza haftada bir defalık doğal bakım uygulayın. Çeşitli doğal bakım kürleri bulunuyor. Örnek verecek olursak kepekli saçlarınızda parlaklığı yakalamak için limon suyu ve sirke karışımlarını uygulamalı ve duruladıktan sonra devamlı olmalıdır. Şampuan çok önemlidir. Her zaman ki şampuanınızı kullandıktan sonra bu doğal kürleri araştırarak başınıza masaj yoluyla iyice yedirerek uygulamalı ve sonrasında belli bir müddet bekletilmeli ve sonrasında durulama yoluyla yıkanmalıdır. Yalnız bu işlemi haftada bir defalık olsun yapmalısınız.

Çünkü saçların bakımının doğal yollardan yapılması ve bu doğallığın etkisini göstermesi açısından devamlı yapmalı ve etkisini göstermesini beklemelisiniz. Unutmayın sağlıklı saçlar ancak temiz saçlarla mümkün olmaktadır. Yağlı ve kepekli saçların temizliği de bu yolla yapılır.

Bir önceki yazımız olan Saçları Canlı Tutmanın Yolları başlıklı makalemizde canlı saç, canlı saç bakımı ve canlı saçlar için hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad