Saçlarınız İçin Pratik Öneriler

Sabahları işe gitmek için erken kalmak yeterince zor değilmiş gibi bir de giyinip saçlarınızı yapmak bitmek bilmeyen bir kısır döngüye mi dönüştü? Saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini istiyorsunuz ancak saç bakımı yapmak için yeterli zamanı bulamıyor musunuz? Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız önerilerimizi uygulayarak saçlarınızla ilgili kısa sürede saçlarınızla ilgili yapabileceklerinize şaşıracaksınız!

-Saçlarınızı şekillendirmek için sık sık saç düzleştirici ya da saç maşası kullanıyorsanız ikisiyle ayrı ayrı uğraşmamak için saç düzleştiricilerin eni dar olanlarından alabilirsiniz. Bu sayede saç düzleştiriciyi hem saçlarınızı düzleştirmek hem de bukle yapmak için kullanabilirsiniz. Piyasada pek çok markanın oldukça uygun fiyatlarla satılan saç düzleştiricileri mevcut. Yüksek ısı ile saçlarınızı şekillendirmenize olanak sağlayan bu tür aletleri kullanmadan önce saçınızın yanmasını ve yıpranmasını önlemek için mutlaka ısıya karşı koruyu saç spreyleri ya da kremlerden kullanın.

-Maşa ya saç düzleştirici kullanarak saçınızı şekillendirmek için vaktiniz yoksa çok kısa süre içerisinde en güzel saç modelleri arasında sayılan bir at kuyruğu modeli yapabilirsiniz. Saçınızı yukarıdan ya da yandan toplayarak klasik at kuyruğuna farklı bir hava katarak çekici görünmeyi başarmanız çok kolay. Bir diğer pratik yöntem ise topuz yapmak. Ancak sıradan bir topuz değil balerin topuzu gibi iddialı topuz modellerini tercih edin.

Saçlarınızı kuruturken başınızı öne eğerek saçlarınızı öne atın ve saçlarınızı ensenizden saç uçlarınıza doğru saç kurutma makinesi ile kurutun. Bu sayede saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

-Saçlarınızın parlak görünmesini istiyorsanız saçınızı şekillendirdikten sonra saçlara ışıltı katan serumlardan kullanın.Saçlarınız hem doğal hem de ışıltılı görünecek.

Tüm bu önerilerimizi uygulayarak kısa sürede saçlarınızı şekillendirebilir ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Güzel görünmenin en önemli faktörlerinden birinin yüzünüze yakışan bir saç kesimi modeli olduğunu da aklınızdan çıkarmayın ve saçlarınızı buna göre kestirin.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad