Saçlarınızı Boyatmadan Önce Dikkate Almanız Gereken Konular

Saçlarınızı Boyatmadan Önce Dikkate Almanız Gereken Konular

Saçları boyatmak üzerinde dikkatlice düşünülmesi gereken konu. Siz de saçınızı boyatmayı düşünüyorsanız acele karar vermeyin. Önce bu yazımızı okuyun ve saçlarınızı boyatmadan ya da rengini değiştirmeden yapılması gerekenleri sizde kendi açınızdan değerlendirin. Böylelikle korkunç bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan kurtulabilirsiniz.

-Saçlarınızı boyamadan önce vereceğimiz en iyi tavsiye boyama işlemini en iyi arkadaşınıza ya da kız kardeşinize yaptırmamanız olacak. Özellikle de saç renginizi değiştirecekseniz mutlaka bir kuaföre gitmeniz gerekiyor. Belki biraz masraflı olabilir ancak ortaya çıkan sonuç sizi memnun etmeye yetecektir. Kendi kendinize boyamaya çalışmanız halinde ise istediğiniz rengi tutturamama ihtimaliniz ya da saçınızın bazı bölümlerini tam olarak boyamayı başaramamanız ihtimaller arasında.

-Saçları boyamak saçların kurumasına sebep olur. Zaten saçlarınız kuru ve yıpranmış durumda ise saç boyamayı bir süre ertelemenizi öneriyoruz. Saç boyası sağlıklı saçlarda çok daha uzun süre kalıcı olmaktadır. Saçlarınız çok fazla yıprandıysa önce kestirip sonra boyatmayı düşünebilirsiniz. Özellikle saçlarınız dalgalı ya da kıvırcık ise daha dikkatli olmanız gerekiyor, zira bu saç tipleri çok daha kuru oluyor. Boyatmadan önce mutlaka kuaförünüze danışın.

-Saçınızı boyatmadan önce karar vermeniz gereken en önemli şeylerden biri ise ne renge boyatacağınızdır. Sadece sarı ya da kahverengi demeniz yeterli değil, çünkü her rengin pek çok tonu mevcut. En iyisi yine kuaförünüze danışmak ve ten renginize uygun bir saç rengi seçmek.

-Boyalı saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bakım dışında da boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuan ve saç kremlerinden kullanmak gerekir. Boya yüzünden saçlarınız kuruyacağı için nemlendirici saç maskesi kullanmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın.

-Saçlarınızı doğal renginden oldukça farklı bir renge boyatırsanız yaklaşık ayda bir kere dip boya yaptırmanız gerekir. Dip boyanın iyi olmasını istiyorsanız da mutlaka kuaföre gitmelisiniz. Saçınızı boyatmadan önce bunları da göz önünde bulundurun.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad