Saçlarınızı Kestirmeden Önce Düşünmeniz Gereken Konular

Saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız acele karar vermemelisiniz. Kuaföre gidip kendinizi tamamen onun ellerine teslim edip büyük bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız saçınızı kestirmeden önce düşünmeniz ve araştırmanız gerekiyor. Saçlarınızı kestirmeden önce üzerinde düşünmeniz gereken konuları sizlerle paylaşıyoruz.

-Nasıl bir saç modeli istediğinize karar vermenin en kolay yolu saçlarını beğendiğiniz bir ünlüyü ya da arkadaşlarınızdan birini kendinize örnek almak. Kuafördeki dergilerdeki modellerden de esinlenebilirsiniz.

-Aklınızda saçınızı nasıl kestireceğinize dair en küçük bir fikir bile olmadan sakın kuaföre gitmeyin. Kuaför mutlaka sizi yönlendirecektir ancak sizin de ona sunacağınız önerileriniz mutlaka olmalı.

-Size en çok yakışan saç şekli için öncelikle yüz şeklinizi tespit etmeniz gerekiyor. İnternette yapacağınız bir araştırmayla nasıl bir yüz şekliniz olduğunu ve sizin yüz şeklinize sahip kadınlara hangi saç modellerinin yakıştığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

-İnternette kendi fotoğrafınız üzerine çeşitli saç stillerini uygulayabileceğiniz pek çok site bulunuyor. Bu siteler aracılığıyla kendinize en çok yakışan saç modelini bulabilirsiniz.

-Saçınızı kestirmeden önce kestirmek istediğinizden iyice emin olun. Aksi takdirde uzaması için aylarca beklemek zorunda kalırsınız. Eğer değişikliğe ihtiyaç duyduğunuz için böyle bir şey yapıyorsanız bunun yerine saçlarınızı boyatabilirsiniz.

-Son önerimiz ise saçlarınızı kestirmeden önce ailenize ve arkadaşlarınıza fikir danışmanız. Sonuç olarak saçlarınızı kendi istediğiniz gibi kestireceksiniz ama fazladan birkaç değişik fikir almak da fena olmaz.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modası başlıklı makalemizde 2015 saç modası, asimetrik kesimli saçlar ve bob modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad