Saçlarınızı Kestirmemek İçin En İyi Nedenler

Saçlarınızı Kestirmemek İçin En İyi Nedenler

Saçlarınız uzunsa ve bakımından yorulduğunuz ya da sıkıldığınız için uzun saçlar sizin için problem olmaya başladıysa ve kısa kestirmeyi düşünüyorsanız tekrar düşünmenizi öneririz. Neden mi? İşte nedenleri:

-İklimi soğuk bir şehirde yaşıyorsanız kış ayları kısa saçlarınızla daha zor geçer. Soğuk havayı tüm hücrelerinize kadar hissedeceğinizi garanti ediyoruz. Üstelik soğuğu sevmiyorsunuz sizin için tam bir işkence olacaktır.

-Saçlarınızın kirli olduğu ya da şekillendirmekte zorlandığınız günlerde şapka ya da saç bandı takmak iyi bir fikir olabilir. Ama saçlarınız uzun ise yapabileceğiniz saç örgüsü, at kuyruğu ya da topuz modelleri kısa saçlarla mümkün değildir.

-Saçlarınız kısaysa her gün yıkamanız gerekir, aksi takdirde yağlı ve kafanıza yapışmış bir görüntü ortaya çıkar. Uzun saçlar için ise haftada üç kez yıkamak yeterlidir. Daha az yıkadığınız içinde saçınızın rengi canlılığını daha uzun süre korur.

-Örgülü saç modelleri her zaman olduğu gibi yine çok moda. Uzun saçlarla pek çok örgü modeli yapabilecekken kısa saçlarla hiç bir şansınız yok.

-Erkeklerin kısa saçları da beğendiği söylense de gerçekte çoğu uzun saçlı kadınları beğenir. Saçınızı kestirmeden önce bu konuyu da iyice değerlendirin.

-Saçlarınız uzun ise saç kestirme istediğiniz an uygulatabileceğiniz bir işlem. Ama kestirdikten sonra uzatmak aylarınızı alır. Saçlar ayda yaklaşık 1-1,5 cm uzuyor. O yüzden kestirmeden önce iyice düşünün, anlık karar vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Bebek Şampuanları başlıklı makalemizde bebek şampuanı nasıl olması, bebek şampuanıyla saç yıkamak ve yıpranmış saçlar için hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad