Saçlarınızı Nereden Ayırmanız Gerekir?

Saçlarınızı Nereden Ayırmanız Gerekir?

Saçlarınızı ortadan mı, sağdan mı, yoksa soldan mı ayırmanız gerektiğine karar veremiyorsanız bu yazımızla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. İşte saçları ayırmak için noktalar:

Saçınızı aslında hangi bölgeden ayırmanız gerektiğini bulmak çok kolay. Bunun için tek yapmanız gereken saçlarınız kuruyken öne doğru atarak fırçalamak ve başınızı sallayarak saçlarınızın doğal olarak nereden ayrıldığına bakmak. Daha sonra bir tarak yardımıyla bu bölgeye düz bir çizgi yaparak saçınızı oradan ayırın. Çoğu insanın saç ayırma çizgisi kendiliğinden vardır ama sizin olmadığını düşünüyorsanız kendiniz bir çizgi oluşturabilirsiniz. Bunun için de yüz şekillerine göre saçlarınızı nasıl ayırmanız gerektiğine dair aşağıdaki önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Uzun Ya Da Oval Yüzler: Bu yüz tiplerine en çok yakışan saç ayırma biçimi saçları yandan ayırmaktır. Bunun için kaş yayınızın en üst noktasının üzerinden saçınızı ayırabilirsiniz.

Yuvarlak Ya Da Kare Yüzler: Bu yüz tiplerine en çok yakışan saç ayırma şekli ise ortadan ayırmaktır. Böylece yüz hatları daha uzunmuş gibi görünür.

Son tavsiyemiz ise saçlarınızı ayırdıktan sonra kurumaya bırakmanız. Bu sayede saç ayırma çizgisi sabitlenmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 sarı saç modelleri, miley cyrus saç ve sarı saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad