Saçlarınızla İlgili Yapmamanız Gereken Hatalar

Saçlarınızla İlgili Yapmamanız Gereken Hatalar

Pek çoğumuz farkında olmadan saçlarımıza büyük zararlar veriyoruz. Yaptığımız bazı şeyler bize küçük görünse de ortaya çıkan sonuçlar üzücü olabiliyor. Bu yazımızda saçlara zarar veren şeyler ve neler yapabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

-Saçlarınız ıslakken kesinlikle saç düzleştirici ya da saç maşası ile şekillendirmeye kalkışmayın. Aksi takdirde saçlarınız yanar. Islakken kullanım için de bazı saç şekillendiriciler mevcut ama evde kullanım için üretilen cihazlar saçınız ıslakken büyük zarar verir.

-Yine saçlarınız ıslakken yapmamanız gereken bir şey daha: fırçalamak. Saçlarınızı ıslakken fırçalamak saçlarınızın kırılmasına sebep olur. Bu nedenle geniş dişli bir tarak yardımı ile taramanız yeterli.

-Saçlarınızı sık sık boyatmayın, düzleştirmeyin ya da maşa ile şekillendirmeyin. Tüm bu işlemler sıklıkla yapıldığı takdirde saçlarınız kurur ve cansız görünür.

-İyice emin olmadan saçlarınızı kestirmeyin. Bir saç modelini beğendiğinizde size yakışacağından ve gerçekten saçlarınızı kestirmek istediğinizden emin olduktan sonra saç kesimi yaptırın. Aksi takdirde çok pişman olabilirsiniz.

-Saç uçlarınızı kestirmek için 6-8 haftada bir kuaföre gidin. Yoksa saç uçlarınız kırık ve cansız görünmeye başlar. Sakın saçlarınızı kendiniz kesmeye kalkışmayın, ortaya çok kötü sonuçlar çıkabilir.

-Saçlarınızı at kuyruğu yapmayı seviyorsanız fazla sıkı ve gergin olmadığından emin olun. Saçlarınızı mutlaka toplamak istiyorsanız gevşek bir at kuyruğu ya da topuz modelini deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Kremi Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde kolay saç tarama, saç kremi ne işe yarar ve saç kremleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad